UML diagramy klas, JAVA

Xbot

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 13, 2012
Posty
25
Więc tak nie potrafię ogarnąć uml, programowac tez potrafie srednio lecz udalo mi sie napisac dzialajacy program na podstawie innych z neta itp. troche posiedzialem i wyszlo.

Wiec tak co jest w tym diagramie klas zle ? - babka z Javy mi coś mówiła, ale nie do końca ja zrozumialem, zreszta ja ciezko zrozumiec..

a i dodam ze program to wypozyczalnia DVD.

Schowek01.jpg
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
Diagram UML powstaje na podstawie wymagań, przypadków użycia itd., jak nie dasz polecenia to nie wiadomo co jest źle, bo nie wiadomo co to ma być. Rzuca mi się co prawda jedna rzecz w oczy, ale bez treści zadania raczej będzie ciężko Ci pomóc.
 

Xbot

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 13, 2012
Posty
25
Projekt wypozyczalni DVD i tyle, zrobilem tak zwana inżynierię wsteczna czy jakos tak, najpierw napisalem program a potem kombinowalem z diagramami.

Wymyslilem sobie cos takiego:

Pracownik moze dodawac klienta, film i edytowac, dodawac kopie filmu, ktora ma unikalny haszkod, dzieki temu wielu klientow moze wypozyczyc ten sam film.
Kopia jest powiazana z Filmem i wlasnie nie wiem czy nie powinno byc tak ze diagram Film jest z Kopia polaczony.
 

Xbot

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 13, 2012
Posty
25
Kto pomoże mi poprawić mój projekt mam uwagi od wykładowcy i trochu nie kumam i potrzebuje pomocy, chetni na priv wysle moj projekt JAVA+UML.
 
Do góry Bottom