unix,root, Html, brutus

Lukassso

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 16, 2003
Posty
20
Chciałbym zaznaczyć, że przed napisaniem tych pytań zwiedziłem większość Postów z tego forum i na swoje pytania nie znalazłem odpowiedzi
<
A oto nurtujące mnie pytanka:
-------------------------------------------------------------------------------------
1. Dlaczego tak często odsyłacie pytających na forum do wyszukiwarki www.google.com.pl?? Nie znalazłem żadnego postu w którym ktoś odwołał by na onet.pl lub interia a nawet wp!! Czy google to jakaś specjalna hakerska wyszukiwarka??
2.Które systemy zaliczane są do Unixowych??
3.Jaki system jest najbardziej przydatny dla hakera; Windows , Linux czy Linux Red Hat i jaka jest różnica pomiędzy dwoma ostatnimi??

5. Co to jest root i sposoby na jego pozyskanie??
6. Czy ma ktoś treść maila który jest wysyłany od admina do ofiary i w którym jest prośba o przysłanie hasła??
7. Jak pozyskać hasła do membersów ??
8. Jak wrzucić trojana w kod HTML ??
9.Jak zainstalować sniffera jeśli chce się wyciągnąć hasłą do strony znajudującej się na republice?? Wysłać na maila??
10. Jak uzyskać IP znając adres strony ??
11. Czy brutus znajdzie hasło metodą brute force jeśli wygląda ono tak:
moje_ulubione_hasło123 lub mojeulubionehasło123
12. Czy da się jakoś przyspieszyć brutusa??
13. Próbuje włamać się brutusem na stronę znajdującą się na republice www. W tym celu wpisuje FTP.REPUBLIKA.PL zaznaczam FTP wpisuje login i zaznaczam Brute Force :) Brutus rozpoczyna szukanie ale po chwili czasami długiej czasami krótkiej wyrzuca taki o to komunikat:
Warning-[due to unexpected response during pre-authenction]
co to oznacza i jak się przed tym ustrzec?
14. Jeśli na CD-ROMIE nie pali się kontrolka, a w Moim komputerze w miejscu ikonki CD-ROMU jesy płyta CDi pisze Dysk CD[F:] a po kliknięciu wyskakuje:
WŁÓŻ DYSK DO STACJI DYSKÓW F to co to oznacza? Jednym słowem nie mogę uruchomić CDków?? Jak to naprawić??Tylko nie mówcie że trzeba kupić nowu cd-rom bo niestety nie mam kasy
<

NA ODPOWIEDZI NA TO PYTANIE MI NAJBARDZIEJ ZALEŻY
<

-------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli ktoś zna odpowiedz na te pytania to bardzo proszę o odpowiedź
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
Re: parenaście pytanek :)

1. Dlaczego tak często odsyłacie pytających na forum do wyszukiwarki www.google.com.pl?? Nie znalazłem żadnego postu w którym ktoś odwołał by na onet.pl lub interia a nawet wp!! Czy google to jakaś specjalna hakerska wyszukiwarka??
Bo google to prawdziwa skarbnica wiedzy, w wielu jezykach. Wyszukiwarka na wp jest do niczego, ta na onecie wysypuje mnostwo niepotrzebnych rzeczy, ktorych akurat sie nie szuka. Sensowny jest jeszcze netsprint, ale on jeszcze raczkuje. To jest glupie pytanie, uzywaj takiej wyszukiwarki jaka chcesz.
2.Które systemy zaliczane są do Unixowych??
Najpopularnijesze: linux (przykladowo slackware, debian, pld) i kazdy bsd (przykladowo freebsd, openbsd, netbsd) Jest jeszcze pare odszczepow, ale AFAIK nie sa juz rozwijane.
3.Jaki system jest najbardziej przydatny dla hakera; Windows , Linux czy Linux Red Hat i jaka jest różnica pomiędzy dwoma ostatnimi??
Przydaloby ci sie troche wiedzy. Nie ma czegos takiego jak linux i redhat linux. Redhat to nazwa dystrybucji linuxa.

5. Co to jest root i sposoby na jego pozyskanie??
administrator systemu, bog!
<
www.google.com
6. Czy ma ktoś treść maila który jest wysyłany od admina do ofiary i w którym jest prośba o przysłanie hasła??
A czy to przedstawia jakas wyjatkowa trudnosc? Zreszta, bylo to na forum
7. Jak pozyskać hasła do membersów ??
que?
8. Jak wrzucić trojana w kod HTML ??
Bylo na forum + www.google.com
9.Jak zainstalować sniffera jeśli chce się wyciągnąć hasłą do strony znajudującej się na republice?? Wysłać na maila??
zycze powodzenia
10. Jak uzyskać IP znając adres strony ??
Bylo na forum
11. Czy brutus znajdzie hasło metodą brute force jeśli wygląda ono tak:
moje_ulubione_hasło123 lub mojeulubionehasło123
Wrozka Semira (ostatnio popularna na forum) mowi "nie wiem"
12. Czy da się jakoś przyspieszyć brutusa??
nie mam zielonego pojecia
<

13. Próbuje włamać się brutusem na stronę znajdującą się na republice www. W tym celu wpisuje FTP.REPUBLIKA.PL zaznaczam FTP wpisuje login i zaznaczam Brute Force :) Brutus rozpoczyna szukanie ale po chwili czasami długiej czasami krótkiej wyrzuca taki o to komunikat:
Warning-[due to unexpected response during pre-authenction]
co to oznacza i jak się przed tym ustrzec?
nie ruszac brutusa
14. Jeśli na CD-ROMIE nie pali się kontrolka, a w Moim komputerze w miejscu ikonki CD-ROMU jesy płyta CDi pisze Dysk CD[F:] a po kliknięciu wyskakuje:
WŁÓŻ DYSK DO STACJI DYSKÓW F to co to oznacza? Jednym słowem nie mogę uruchomić CDków?? Jak to naprawić??Tylko nie mówcie że trzeba kupić nowu cd-rom bo niestety nie mam kasy
<
zalezy czy nie mozesz urucvhomic jakiegos jednego CD czy wszystkich. W pierwszym przypadku masz zwalona plytke, w drugim zwalona plytke lub zwalony cdrom. Musisz kupic nowy
<


Ty wiesz co... jakby tak mial Ci ktos powaznie i wyczerpujaco na to odpowiedziec, to musialby siedziec nad tym pare dni i wyszedlby mu w rezultacie niezly faq
 

MadHornet

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 7, 2003
Posty
37
brutusa nie przyśpieszysz a takiego długiego hasełka to raczej mozesz nawet nie próbować złamać brute forcem chyba ze wlaczysz łamanie i w testamencie napiszesz na kilka pokoleń w przód co mają zrobić jak sie w końcu złamie.

jeśli chodzi o mail od admina to raczej admin nie pisze takiego maila nigdy sam coś wymyśl i naściemniaj.
 

D40Q

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 8, 2003
Posty
3
12.Szybkość Brutusa zależy od łącza jakim dysponujesz...
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
to ze nie przyspieszysz brutusa bylo juz pare razy no ale to co..
ktos juz na tym forum pisal ze zna program duzo razy szybszy niz brutusa!
a co do tego wlamania na ftp.republika.pl to nie radze bo jak cie zlapia to #####
smile.gif
 

Meechow

Użytkownik
Dołączył
Maj 12, 2003
Posty
45
moje odpowiedzi :)

1. na google.pl znajdziesz wszystko!
<


2. m.in. linux i bsd
<


3. tego to nie wiem ale chyba raczej linux niz winda :wink: a poza tym red hat do dystrybucja linuxa jak np. mandrake czy slackware
<


4. byc moze dlatego ze padl serwer
<


5. admin systemu
<


6. pomysl i sam taki list napisz
<


7. nie wiem co to members 8)

8. nie wiem co rozumiesz przez to pytanie, chcesz zeby po uruchomieniu strony uruchamial sie trojan?

9. jesli "ofiara" blisko ciebie mieszka i znasz ja dobrze :p to moze sama haslo ci poda albo idz do niej i sam zainstaluj - mozesz tez zbindowac plik np. z flashem i wyslac na maila
<


10. nie wiem

11. jasne ze tak
<


12. da sie! ale z tego co slyszalem jest wtedy wieksza prawdopodobnosc zlapania "szukajacego"
<


13. lepiej znajdz inny sposob na zdobywania hasla :) np. keylogger:D

14. albo spieprzona plytka, labo laser zabrudzony albo cos innego z cd-romem zwiazane:D



czekam na kolejna serio pytan
<
:D:D
 

I_v0

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2002
Posty
122
Meechow ty to jednak po polskiemu skrobisz...
Przyspieszyc brutusa?? Kiedys nad tym rozwazalismy tu gdzies na forum, ale Nisia tego raczej nie pamieta (jakies 2 lata temu, a moze z nieco ponad rok??). Noi wyszlo ze mozna napisac program ktory bedzie opieral sie na kilku regulach ortografii przez co moze wyeliminowac tworzenie jakichs kombinacji.... ale czy to na 100% bedzie szybsze to ja juz teraz glowy nie dam, chociaz wtedy zaciekle bronilem ze bedzie szybciej....
No ale to juz jest zaawansowane programowanie...

btw: Jak pisze ze Nisia nie pamieta to znaczy ze sam raczej nie znajdziesz... :)
 

MadHornet

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 7, 2003
Posty
37
Originally posted by I_v0
Noi wyszlo ze mozna napisac program ktory bedzie opieral sie na kilku regulach ortografii przez co moze wyeliminowac tworzenie jakichs kombinacji
no ale czy to skuteczne by było, w końcu dzisiaj 3/4 społeczeństwa świeci zaświadczeniem o dysortografii
 
Do góry Bottom