Uploader PHP

czeski14

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 5, 2010
Posty
7
Witam. Napisałem prosty uploader plików w HTML i PHP, chciałbym jeszcze dodać do niego pasek postępu. Czy jest możliwość za pomocą PHP sprawdzenia ile danych zostało wysłanych do serwera?
Kod:
<?php
if ($_FILES["file"]["error"] > 0)
  {
  echo "Error: " . $_FILES["file"]["error"] . "<br />";
  } else
  {
	echo "Nazwa : " . $_FILES["file"]["name"]. "<br>";
	echo "Typ pliku: ". $_FILES["file"]["type"]. "<br>";
	echo "Rozmiar: ". $_FILES["file"]["size"]. "<br>";
	move_uploaded_file($_FILES["file"]["tmp_name"], "upload/" . $_FILES["file"]["name"]);
	}
?>
HTML:
<form action="upload.php" method="POST"  enctype="multipart/form-data">
<input name="file" type="file">
<input type="submit" value="Wyślij" name="submit">
</form>
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Może dałoby się to zrobić używając ajaksa, ale to raczej kombinowanie nie warte zachodu.
 

josephk

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2006
Posty
9
"W PHP nie da się tego zrobić," - nie da to się wyciągnąć wcześniej włożonego w tyłek i chwilę później otwartego parasola....
Zamiast dawać kategoryczne sądy poczytalibyście trochę...

PHP od wersji 5 o dokładniej chyba 5.2 daje możliwość robienia pasków stanu uploadu....
I żadna to nowość... APC_UPLOAD_PROGRESS
 

josephk

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2006
Posty
9
Czy jest możliwość za pomocą PHP sprawdzenia ile danych zostało wysłanych do serwera?
Wiem, że mam problemy ze wzrokiem, słuch też już nie ten... ale nawet z okularami nie widzę tu mowy o żadnych standardach, defaultowych configach czy niczego w tym guście. Pytanie tyczy się stricte możliwości wykonania zadania korzystając z danego języka. Kropka. Zamiast udowadniać, że nie jesteś wielbłądem przyznałbyś się jeśli nie stawiania sądów bez wiedzy to choćby do "niezamierzonej dezinformacji" ;) peace
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
(Już) nie twierdzę, że się nie da i przyznaje, że nie wiedziałem (chociaż sam fakt istnienia takiego rozszerzenia niespodzianką nie jest) - w kolejnym poście odnoszę się tylko do 'PHP od wersji 5 o dokładniej chyba 5.2 daje możliwość robienia pasków stanu uploadu....'.
 
Do góry Bottom