usawienia karty eth0 (Linux)

szpieg821

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 7, 2009
Posty
7
Siem mam problem z ustaiwniami karty eth0. A dokładniej maske podsieci juz mam, potrzebuje tylko wiedziec coś o :
1 Adres bramy
<

2 Adres serwera DNS
<


Był bym widzeczny gdyby ktoś napisał o tym coś przydatnego.

Z góry dzięx i pozdro
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
1. route add default gw [adres]
2. echo "[adres] nameserver" > /etc/resolv.conf
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Ej, ej, spokojniej... Napisz jakiej dystrybucji używasz, do czego się podpinasz (LAN, Internet (jak tak to dostawca), wtedy ktoś ci będzie mógł coś pomóc, a nie tak wyskakujesz, z kąd mamy wiedzieć jakie ustawienia ty masz? Najłatwiej wyciągnąć je z Windowsa bądź papierów od dostawcy/routera/etc...
 

szpieg821

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 7, 2009
Posty
7
<div class='quotetop'>CYTAT(THC Flow @ 19.07.2009, 11:53) <{POST_SNAPBACK}></div>
Ej, ej, spokojniej... Napisz jakiej dystrybucji używasz, do czego się podpinasz (LAN, Internet (jak tak to dostawca), wtedy ktoś ci będzie mógł coś pomóc, a nie tak wyskakujesz, z kąd mamy wiedzieć jakie ustawienia ty masz? Najłatwiej wyciągnąć je z Windowsa bądź papierów od dostawcy/routera/etc...[/b]

Sprawa wygląda tak że mój system to SSO (szkoleniowy system operacyjny) , z zestawu ,, szkoła hakerów ". Jestem zielony ale zależy mi i poszperałem troche. Dystrybucja to chyba PCLOS LiveCD ,a podpinam sie do LAN'a. Próbowałem zkonfiguruować karte automatycznie Za pomocą DHCP ale nie da rady wiec zastanawiam sie czy taki serwer wogóle istnieje w mojej sieci lokalnej. Pozostały tylko próby ręcznego przekonfiguruowania karty. I potrzebóje tylko wiedzieć jaki adres bramy i Adresu DNS mam podac. Help me
<
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
No to baardzo dużo wyjaśniłeś...weź najlepiej tego "linuksa" razem z książką wy*eb w pizdu...
 

szpieg821

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 7, 2009
Posty
7
Mówiłem że jestem zielony. Mógl byś mi wypsać w punktach co chces żebym wyjasnił. :-(
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
1. Weź cały zestaw.
2. Spal go.
3. Wrzuć prochy do kibla.
4. Oddaj kał, mocz i zonanizuj się nań.
5. Spuść wodę.
6. Ściągnij BT3 lub jakiegokolwiek innego live linux'a.
 

szpieg821

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 7, 2009
Posty
7
A tak wogóle to to zamówiłem ten zestaw bo miałem dosyć stania w miejscu, a stałem w miejscu bo nie chcialem zadawać lamerskich pytań. Ale widze że ludzie tutaj wyrozumiali.
 

shushi15

Użytkownik
Dołączył
Październik 13, 2007
Posty
42
Może spróbuj z Ubuntu. <-- Dobre jest
smile.gif
Łatwa konfiguracja,prosty w obsłudze. Sam korzystam.
 

KangurX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
281
Ubuntu tez spal, zainstaluj debiana <3 A to ze kupiles ten zestaw to chyba cie popie**lo zeby to kupowac, mogles sciagnac z netu.. boziu jacy ludzie sa latwowierni... Sam to sciagnalem i ci powiem ze tam gowno jest, jak nie znasz pythona czy cpp to mozesz zrobic tak jak magne mowil, tylko zapros kolegow do zawodow, kto pierwszy zatopi okret.
 

Xtremex

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 24, 2007
Posty
23
<div class='quotetop'>CYTAT(KangurX @ 24.07.2009, 7:50) <{POST_SNAPBACK}></div>
Ubuntu tez spal, zainstaluj debiana <3 A to ze kupiles ten zestaw to chyba cie popie**lo zeby to kupowac, mogles sciagnac z netu.. boziu jacy ludzie sa latwowierni... Sam to sciagnalem i ci powiem ze tam gowno jest, jak nie znasz pythona czy cpp to mozesz zrobic tak jak magne mowil, tylko zapros kolegow do zawodow, kto pierwszy zatopi okret.[/b]
Chłopie nie wywołuj wojny, która nie ma sensu
<
. Wolisz debiana - bless, ale Ubuntu nie jest gównem tylko czołową dystrybucją. Poza tym dla początkujących ubuntu jest lepsze od debiana. Jeśli nadal chcesz się kłócić:
http://jakilinux.org/jaki-linux/porownanie...;distro2=Ubuntu
 

RobertG

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
391
Zamiast Linuksa można spróbować BSD, tu odpowiednikiem Ubuntu jest PC-BSD.
 
Do góry Bottom