Uszkodzenie komputera

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Witam,
Mój kolega często wyłącza komputer prosto z sieci nie czekając na zamknięcie systemu. Ostatnio nawet przywalił w komputer z pięści. Teraz komputer się włącza i zawiesza zaraz po sprawdzeniu pamięci (Memory Test). Da się coś z tym komputerem jeszcze zrobić? Jak go naprawić? Wymienić dysk, płytę główna, wgrać od nowa bios? Nie wiem co robić.
 

In7ount

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 28, 2012
Posty
79
Może coś od uderzenia się przestawiło itd ? . Niech włoży większość od nowa rzeczy , niech go złoży jeszcze raz ;p
 

katy102

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2012
Posty
3
Pentium D
ECS PT880PRO-A socket s775
2x 512 mb ram Twinmos DDR2 533mhz CL4
Gainward geforce 6600 256mb PCI-E
zasilacz procomp 400W
reszta nie istotna.

Problem jest w tym, ze komputer po wlaczeniu "power" nie wybudza monitora ze "stand by", wszystko w srodku pracuje, ale monitor nie reaguje. Glosniczek systemowy rowniez nie daje zadnych sygnalow.
Sprawdzilem w nim juz wiekszosc rzeczy przekladajac do drugiego komputera i odwrotnie (tj. karte graficzna, pamieci ram, zasilacz) na drugim kompie wszystko dzialalo, na tym nic. probowalem restetowac bios (AMI) , nic to nie zmienia.
Prosze o jakas wskazowke, mysle ze to plyta glowna, bo jakby procek, to bios by to sygnalizowal i glosniczek systemowy wydawalby jakis dzwiek.
 

roller

Użytkownik
Dołączył
Listopad 28, 2012
Posty
24
ale odkop ;d
D.F wydaje mi się, że któraś z głowic w dysku twardym mogła się uszkodzić od uderzenia, a wyłączanie z sieci ? (dużo by pisać, a nie aktualne więc nie ma po co w sumie, ktoś będzie potrzebował to zapyta,

katy102
Skoro próbowałeś wszystkiego to sprawdź jeszcze czy monitor sprawny ;p
Dysk twardy sprawdziłeś czy działa ? (najlepiej po kolei sprawdzać)
 

pijocyna

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 5, 2012
Posty
62
Witam.
Jak już masz rozłożony komputer to obejrzyj kondensatory na płycie głównej czy nie są wypukłe(spuchnięte). Jeśli tak to oddaj kompa do serwisu. Sugerowałbym Ci też zakupić jakiś lepszy(markowy) zasilacz(400-450W), bo to też może być przyczyna braku reakcji monitora.
 

roller

Użytkownik
Dołączył
Listopad 28, 2012
Posty
24
Zasilacz 400W to on ma i przy tej płycie uważam, że wystarczy i ogarnie.

Zrób tak jak pijocyna radzi odnośnie kondensatorów.

Może też mogłaby być opcja że bateria biosu padła. (Tu akurat nie jestem pewny..)
 
Do góry Bottom