Virus - Twój komputer został zablokowany przez policje / ukash

samtron7

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 20, 2013
Posty
4
Cześć,

Ostatnio znajomy prosił mnie o pomoc przy wirusie który blokuje całkowicie działanie systemu...

Ponizej filmik jeśli ktoś będzie miał z nim do czynienia, żeby wiedział jak sobie łatwo z nim poradzić.

Mam nadzieje że komuś się przyda, pozdro.

 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Może niech znajomy się pochwali jakie strony odwiedzał... ;D

BTW: http://www.cert.pl/news/5483
Na pewno zainfekowane.
Aktualnie ramsoloki są najczęściej ładowane ze stron zainfekowanych malware atakującym kod źródłowy strony lub w postaci szkodliwego JavaScriptu. Niektórzy mogą się czasami zdziwić, że na stronie jakiegoś urzędu czy forum albo strony sportowej mogą stać się posiadaczem "policyjnego" malware.
Nie zawsze porada CERT jest skuteczna. Jeśli nie poradzi sobie to można za pomocą płyty CD typu Rescue Disc oferowanych darmowo na kilku stronach firm antywirusowych (nie wymienię, nie będę robił reklamy).
Na tych też stronach często są też programy umożliwiające odszyfrowanie plików zaszyfrowanych przez niektóre odmiany tego szkodnika.
 
Dołączył
Lipiec 12, 2013
Posty
9
Witam,
Za pierwszym razem kiedy mnie to spotkało, wydzwanialem po policji i znajmych informatykach, ale tyle dobrze że miałem wtedy telefon z internetem i przypomniał mi się pewien program (ComboFix), odszukałem go i pobralem na telefon, przesłałem te aplikacje do systemu przy trybie awaryjnym, no i oczywiscie po 4 godzinach system był jak przed atakiem wirusa. Trwało to tak długo z tego względu iż czekałem z tym ponad tydzień. Wczoraj spotkało mnie to samo, ale juz wiedziałem co mam robić i w nie całą godzinkę poradziłem sobie z tym Weelsof'em. Pragne polecić ten świetny program który nie wymaga instalacji wszystkim użytkownikom windowsa, jest w 100 % bezpieczny jak i skuteczny, czym predzej go uruchomisz tym szybciej usunie zagrożenie.
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Kajman60

Użytkownik
Dołączył
Marzec 9, 2013
Posty
10
Witam po długiej nieobecności podepnę się pod temat; tak więc w środę złapałem Ukhasa z chomika (chciałem ściągnąć program do odblokowania programów typu TRIAL),ale wszedł trojan,przy którym siadłem!Nie dało się wejść w tryb awaryjny ani wyrzucić z płyty ratunkowej PANDY. Został tylko format.
 
Do góry Bottom