VPS na bota - Czy wystarczajacy

evil17

Użytkownik
Dołączył
Październik 17, 2010
Posty
18
Witam, chcę uruchomić bota na VPS, działa on poprzez przeglądarkę (firefox) wiec systemem może być linux np. ubuntu. Muszę się tam zalogować w sposób graficzny i pobrać przeglądarkę oraz bota. No i pytanie czy te parametry pozwolą mi na uruchomienie tam ubuntu w interfejsie graficznym i postawianie tam mozilli z botem. (Bot głównie otwiera i zamyka karty wiec nie specjalnego)

Dane VPS:

Processor: 1Ghz
Pamięć Ram: 1GB
Dysk: 20GB
Transfer: Bez ograniczenia
IPv4: 1
Backup: 1
Łącze: 100 Mbps
Lokalizacja: Francja
Panel: HyperVM
Instalacja: Automatyczna
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Parametry wystarczą ale na Linuksa Ubuntu ze środowiskiem graficznym XFCE lub LXDE. Osobiście jednak bym wolał Debiana, jest mniej obciążającym zasoby systemem (nie ma dodatków typu sprawdzanie wersji, sygnalizowanie aktualizacji itp).
 

evil17

Użytkownik
Dołączył
Październik 17, 2010
Posty
18
Na debianie można postawić firefoxa ? Chodzi o wersję +16, inna nie starsze nie obsługuje bot.
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Na debianie można postawić firefoxa ? Chodzi o wersję +16, inna nie starsze nie obsługuje bot.
Tak.
Ja używam firefoxa zamiast iceweasel.
Wystarczy rozpakować archiwum z pobrana przeglądarką do katalogu /usr/share. Można też wybrać inny katalog i będzie działał. Aby nie startować z wiersza poleceń wystarczy dodać do menu oraz można stworzyć aktywator na pulpicie i/lub w opcji szybkiego uruchamiania. Problemy może sprawić automatyczna aktualizacja, aktualizujemy w podobny sposób jak instalujemy z zachowaniem plików ustawień.
 
Do góry Bottom