Włam na email/C++

MentarisEpic

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2013
Posty
14
Proste pytanie lecz odpowiedz na nie może być trudniejsza, lecz mam nadzieje ze ktoś odpowie czy da sie napisać program w c++ który będzie włamywał sie na konta email, jak tak, to jak to zrobić? Za wszelkie podpowiedzi i pomoc, wielkie dzięki :D. A i oczywiście ta wiedza ma tylko cele edukacyjne.
 

panczo12d

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 22, 2011
Posty
61
wszystko się da napisać, siadasz i piszesz. metoda ataku i implementacja zależy już od ciebie.
 

Lukasz199312

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 27, 2009
Posty
9
Możesz próbować np poprzez użycie metody słownikowej odgadnąć hasło do maila które to wcześniej podasz aplikacji , o ile oczywiście masz trochę wolnego czasu (parę milionów lat). :p

Ewentualnie napisać program który będzie spamował maile na które chcesz się włamać poprzez wysyłanie im jakiegoś świństwa co wyciągnie hasło. Inną metodą może być wysłanie info o tym że właśnie coś tam wygrał ktoś i żeby założył szybko konto na twojej stronce. W 60% przypadków konto z tej strony będzie mieć takie samo hasło jak do poczty. Warto też wprowadzić warunek rejestracji taki jaki jest np na stronie X. Chodzi o to że np strona x wymaga podania 8 znaków minimum, i hasło musi zaczynać się z dużej litery. Ustawiając takie same zasady rejestracji u siebie podnosisz szansę że ktoś użyje tego samego hasła które ma na stronie X
 

Αvenger

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 21, 2012
Posty
243
Możesz próbować np poprzez użycie metody słownikowej odgadnąć hasło do maila które to wcześniej podasz aplikacji , o ile oczywiście masz trochę wolnego czasu (parę milionów lat).
Chyba miałeś na myśłi brute-force, który i tak jest zależny od siły hasła.
Współczesne komputery posiadają na tyle dużą moc obliczeniową, że łamanie hasła metodą słownikową nawet przy dużych słownikach (kilkaset mb) nie byłoby aż tak czasochłonne jak to ująłeś. :)
 

Lukasz199312

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 27, 2009
Posty
9
Fakt chodziło mi o brutal force <fail>. Co do mojej sarkastycznej wypowiedzi, zawsze można poprosić amerykanów o dostęp do superkomputera Titana :D, ten do dopiero by hasła łamał ^^
 
Ostatnia edycja:

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
A co super komputer zrobi, gdy po 3 nieudanych próbach logowania konto zostanie zablokowane na 1,5 godziny, a do właściciela zostanie wysłany SMS?
 

MentarisEpic

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2013
Posty
14
Te słowniki można szybko projektować, tak myślę. Wystarczy zagnieżdżenie pętli for. Wpisać alfabet(małe litery, duże litery) + liczby. No i o niebo lepiej jak hasło ma np. 8 liter max. Oczywiście nie wiem czy to dobry pomysł jak jest problem po 3 nieudanych próbach logowania, konto sie blokuje. Poprawcie mnie jak się mylę :).
 

Αvenger

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 21, 2012
Posty
243
Te słowniki można szybko projektować, tak myślę. Wystarczy zagnieżdżenie pętli for. Wpisać alfabet(małe litery, duże litery) + liczby. No i o niebo lepiej jak hasło ma np. 8 liter max. Oczywiście nie wiem czy to dobry pomysł jak jest problem po 3 nieudanych próbach logowania, konto sie blokuje. Poprawcie mnie jak się mylę :).
A nie lepiej skorzystać z gotowych słowników?
Blokada skutecznie uniemożliwia przeprowadzanie ataków siłowych.
 

MentarisEpic

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2013
Posty
14
Jak sie coś robi samemu to większa satysfakcja, przynajmniej u mnie tak jest ;). Głupie blokady, człowiek nie może choć raz sie zabawić.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
nie wiem jak obecnie, ale podpowiem wam że kilka lat temu (nie mogę określić dokładnie kiedy) można było za pomocą BF łamać pytanie pomocnicze do maila, nie przemyśleli tego ;)
 
Do góry Bottom