Włam pod winxp

luki44

Użytkownik
Dołączył
Luty 17, 2005
Posty
7
Temat w sumie może troche niefortunnie dobrany (pewnie większość z Was pomyśli: zaś jakiś debil chce być hakerem), ale na lepszy nie wpadłem;). Wiec chodzi o takie coś: wiadomo, jak zawodnym komunikatorem jest gg (w moim przypadku Kadu, lepsze, choc problem, który opisze nadal istnieje). I mam taki oto problem, zwykle, gdy załączam Kadu, pojawia się mnóstwo wiadomości od jakiegoś numeru, nie pomaga zablokowanie go, wiadomości dostarczane są wtedy z innego i tak w kółko. Starałem sie poszukać czegos na ten temat w googlach i znalazłem w sumie coś takiego jak ggspam, nie wiem, czy to to, czy jakieś inne gówno, faktem jest jednak, że osobnik bawiący się moim kosztem jest troche, można powiedziec wkurzający (zmieniłem numer, nic nie dało, z czego wnioskuje, że może to być jakiś mój znajomy, albo jakiś stary "kolega":)). Mam jego numer IP, chyba jedzie na neostradzie. Nie widze innej opcji, jak odpłacenie sie mu za te śmieszne żarty zniszczeniem kompa tak, żeby konieczna była reinstalka windy (moze linuksa, nie wiem co ma, ale z linuksem chyba nie dałbym se rady). W sumie nigdy się nie bawiłem w niszczenie komputerów ani tym podobne, więc nie mam żadnego doświadczenia (oj teraz to by sie przydało..). Szukałem exploitów, jednak, jak wiadomo, w niektórych z nich (w moim przypadku we wszystkich) są jakieś błędy. Nie znam się na programowaniu, bawiłem się kiedyś tylko pythonem, a to niewiele wspólnego (chyba) ma z c i c++. Jak exploitami nie będzie się dało, może być coś innego, ważne, żeby było skuteczne, najlepiej, żeby po ataku był dostęp do lini poleceń windy, albo jak to tam sie nazywa (shell?) Proszę o pomoc, zrozumcie mój problem, co Wy byście zrobili na moim miejscu? Nie mam ochoty rezygnować z Kadulca:D z powodu jednego uprzykrzającego mi życie dupka. Małe info o mnie i moim systemie: Mam Debiana, w sumie nie jestem aż taki newbie, specjalnie dla tej okazji zainstalowałem nessusa, nmapa, a nawet Windowsa, na vmware jedzie. Troche umie pisać skrypty w shellu (bash), w pythonie i windowsowe bat'y. Jeszcze raz proszę o pomoc, usunięcie Kadu, jak pisałem nie wchodzi w grę
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
hm.. skoro masz jego IP to moze porownaj je z IP ludzi ze swojej listy. (PGG, inwigilator? )
 

luki44

Użytkownik
Dołączył
Luty 17, 2005
Posty
7
No, jak on gada, to nikt z mojej listy nie ma takiego ip, ale właśnie podejżewam, że to jest neo, wiec ma zmienne ip.
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by luki44
No, jak on gada, to nikt z mojej listy nie ma takiego ip, ale właśnie podejżewam, że to jest neo, wiec ma zmienne ip.

to droga eliminacji
<
 

luki44

Użytkownik
Dołączył
Luty 17, 2005
Posty
7
Inaczej: jak przychodzi masa tych wiadomości, nikt z mojej listy nie ma takiego ip, jak ten, kto te śmieci wysyła. Wiec jak mam sprawdzic, kto to jest?
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
hm.. jak kompletnie nikt, i jak nikt z listy nie ma IP jakiegos proxy i jak tamtem ma IP neo to... hm... to nikt z listy? dunno
 

DJBOSS666

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
302
A jak chcesz wiedzieć kim dany osobnik jest to użyj SE. Podaj się za jakąs dziewczynę i zapytaj się jak się nazywa
<


Pozdrawiam

DJBOSS666
 

squizy0

Użytkownik
Dołączył
Październik 13, 2005
Posty
23
Kolo problem rozwiązał, ale pytanie pozostało bez odpowiedzi...

Ownowanie forów za pomocą exploitów w perlu juz mi sie znudziło(takie to lamerskie ze wstyd sie tym chwalić).

Kaht i Argoxp raczej nie działają.
Szukałem trochę na ten temat i odkryłem xscana.
Skanuje on wpisane ip nie tylko pod kątem otwartych portów ale pod kątem dziur w systemie ofiary. Po zakończeniu wyświetla po prostu jakie są luki w zabezpieczeniach tego kolesia. Wystarczy wpisać tą lukę w np google.pl i znaleźć na nią sploita, jeżeli go na nią nie będzie to wpisujemy następną lukę i tak do skutku.
Nie włamałem się jeszcze w ten sposób, ale głównie dlatego ze nie mam czasu się tym zająć. Czy sama struktura włamania jaką podałem jest dobra?
Napiszcie coś mądrego żebym mógł się doedukować (;

Stronki z exploitami:
milw0rm.com
xfocus.org
govermentsecurity.org

(dodajcie te które znacie plx
<
)
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by squizy0
Stronki z exploitami:
milw0rm.com
xfocus.org
govermentsecurity.org
(dodajcie te które znacie plx
<
)

Po co dodawac jak masz na forum :/
 

haX^

Użytkownik
Dołączył
Październik 25, 2004
Posty
60
proponuje spisac adres, i pojsc do (badz wyslac kogos) tepsy i zapytac do jakiego numeru dany adres jest przypisany, naopowiadasz bajek ze potrzeba ci tego i moze ci dadza ;p
 

luki44

Użytkownik
Dołączył
Luty 17, 2005
Posty
7
No moze i w sumie racja, ale to takie lamerskie prosic sie tepsy o jakis IP, chociaz to by bylo chyba zbyt wiele szukania, bo ze zmiennym IP, to chyba roboty troche by mieli, zeby znalezc tego kogos, kto akurat wtedy z niego korzystal. A po za tym, to wydaje mi sie, ze oni takich informacji nie podaja dla osob prywatnych...

A po za tym to w sumie fajnie by bylo miec jakiegos 'tricka' z exploitem na denerwujacych znajomych;)
 
Do góry Bottom