Włamanie się do komputera/ sieci wi-fi. Duże problemy. Proszę o pomoc.

Mateusz122

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 19, 2011
Posty
1
Witam. Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach dlatego proszę Was o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Problem wygląda następująco:
Kilka tygodni temu moja siostra została wezwana na komisariat w celu przesłuchania. Okazało się, że z naszego ip ktoś sprzedał jakiś przedmiot, wziął pieniądze, a przedmiot nigdy nie pojawił się u kupującego. Podobno była to dość wysoka kwota.
3 dni temu, policja zapukała do drzwi, tym razem z nakazem zabrania komputerów. Jednak sytuacja wygląda trochę inaczej bo chodzi o inne włamanie, a dokładnie na czyjeś konto allegro i próbę wymuszenia (osoba włamująca chciała z czyjegoś konta coś sprzedać). Cała ta akcja działa się ok pół roku temu. Policjanci ustalili, że wszystko poszło przez nasz ip. Dodam, że mamy internet w tp i liveboxa, 2komputery jeden z windows xp a drugi z windows 7. Technicy zabrali komputery w celu ustalenia czy włamania dokonano z naszych komputerów. Jeden z policjantów (chyba technik informatyk) tłumaczył, że prawdopodobnie ktoś ściągnął sygnał wi-fi i połączył się z liveboxem i dokonał tego włamania.

Tu pytania do Was.

Jak ktoś mógł się połączyć z wi-fi skoro trzeba wpisać klucz wep(26znaków) zresetować fizycznie liveboxa wówczas on doda kolejne urządzenie do sieci.
Jak w takim razie mogło wyglądać takie włamanie? Czego potrzebowałaby osoba włamująca się, żeby móc to zrobić.
Czy jest to trudne.
I czy uważacie, że przypadkiem jest, że 2razy coś takiego się stało z naszego ip? Czy może to ten sam koleś.
 

jan64

Użytkownik
Dołączył
Listopad 28, 2009
Posty
49
Zabezpieczenie WEP obecnie to 5-10 min łamania, co do przycisku na liveboxie - wystarczy sklonować adres mac i już masz dostęp, polecam zmianę szyfrowania na WPA (trochę bezpieczniejsze). Livebox(pierwsza wersja) obecnie nie obsługuje najbezpieczniejszego WPA2.
 
Do góry Bottom