własny internet w lokalu

nigraS

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 1, 2006
Posty
7
Witajcie!
czy jest możliwość założenia własnego internetu (bez dostawcy) w lokalu - mini bar?
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Bez dostawcy to możesz ewentualnie sobie LAN zrobić a nie internet...
 

nigraS

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 1, 2006
Posty
7
ok, a jakiego polecacie dostawcę i jaki sprzęt jest potrzebny, router wystarczy czy trzeba coś dokupywać?

w jednym czasie będzie korzystało 20-30osób. Nie chciałbym, by internet im sie zawieszał/przerywał.

lokal ma 200 m2 i 3 pomieszczenia + zaplecze (toaletę nie wliczam)
 
Ostatnia edycja:

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Porządny router WiFi z technologią MIMO (czyli kilkoma antenkami) pracujący w trybie N (no chyba że to ma kablem lecieć), do tego dość dobre łącze, ok 10-15mbit downloadu.
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Z tym downloadem to trochę przesada, u mnie w firmie mamy 15Mb na około 120 osób + serwer www/mail i przez większość czasu pasmo nie jest wykorzystywane nawet w połowie.

Jeżeli ma to być mini bar to większość ludzi będzie wykorzystywała neta do przeglądania stron www, sprawdzenia poczty itp. a nie do ściągania filmów w hd więc myślę że 4Mb spokojnie dadzą radę. :)
 
Ostatnia edycja:

nigraS

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 1, 2006
Posty
7
ok, dzięki Wam!


jeszcze pytanie. co sądzicie o Netii/Neostradzie, czy są warte zainteresowania?
parę lat temu miałem Neostradę i strasznie na nią narzekałem, nie wiem jak jest teraz.
 
Ostatnia edycja:

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Imo 512kbit na jednego usera to obecnie minimum, bo nawet strony www mają tyle contentu, że inaczej trzeba czekać wieczność...A ludzie lubią takie stronki.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Mi się wydaje (wiem to) ze mozesz kupić normalny internet, jeżeli to bar (leden lokal) to mozesz w odrębie jednego lokalu podłączyć tyle komputerów ile chcesz ;)
 
Do góry Bottom