WEP Cracking (WinXP)

Status
Zamknięty.

undeadb

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 18, 2007
Posty
5
:no: :nonono:
Mnie się to nie podoba
W wolnym czasie znajdę może jakiś program w necie :nauka:
albo i nie. Zobaczymy - w każdym razie ciekawy temat
 

dahid84

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 11, 2007
Posty
6
Zrobilem wszystko jak jest napisane w temacie ale ciagle nie jestem pewien czy dobrze...


Zdjecie zdjecie 2

Tak to mneij wiecej wyglada.... mam kilka pytan

-ile mniej wiecej trwa zbieranie pakietow ? i czy trzeba miec 250.00 ?
- gdzie pokaze sie haslo
- po odpaleniu wzcook mam jakies cyferki i literki.. okolo 60 znakow ( czy to moze byc klucz) przed tym ciagiem jest nazwa sieci.. SKY xxxx ktora faktycznie mi program wygrywa . Jak tak to jak mam ten dlugi klucz wpisac?
- czy ma znaczenie w rozkodywaniu WPA i WEP ? ( jak tak to jak to zmienic)
- majac wiecej pakietow szybciej odkoduje haslo ?
- czy da sie przyspieszyc sciaganie pakietow ?
Narazie mam tyle pytan.. dziekuje za odpowiedz
<
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Dobrze robisz:) Masz nawet jedna siec cuz do crackowania.Ta pierwszą.

-Zalezy od ruchu na sieci.Im większy tym szybciej zbierasz.

-Hasło pokaże sie w tym czartym oknie z CMD.(zdjęcie pierwsze)

-Wzcook pokazuje klucze które były wpisywane w Twój komputer (taki pass recover).

-WEP i WPA - WEP to jeden klucz,a WPA to moze być kilka kluczy,inne dla kazdego adresu MAC,ale niekoniecznie.Do odwarznych swiat należy.Próbuj!

-Mając wiecej pakietów masz wieksze szanse na wydobycie z nich klucza. A co do szybkości łamania...klucz moze sie pojawic po sekundzie albo i nawet po 10 dniach:)

-Mozna przyśpieszyć przeczwytywanie pakietów mając druga karte sieciowa. Poprostu za jej pomocą tworzysz ruch na sieci.
 

dahid84

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 11, 2007
Posty
6
hmm dziwne... zebralem 37tys pakietow danej sieci .. odpalam program... po 10 minutach okienko samo mi sie zamyka ( program przeszperal wszystkie kombinacje ) tak mi sie wydaje... pierwsza tabela KB 0 jest uzupelniona a hasla nie ma ;/ mozlie ze cos zle zrobilem ?
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
W 10 minut 37 tys pakietów? Niemożliwe. Pozatym to okno samo nieznika. Albo sie pojawi napis że za mało opakietów,albo klucz (nigdy nie znika)
 

Zaraki Kenpachi

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2007
Posty
5
@TripleX:
W pierwszym poście jest ciekawy zbiór kart współpracujących z driverami do snifferów, czyli tymi całymi CACE tech fo AirPcap Adapter. Nie za bardzo wszystko to jeszcze rozumiem, ale wnioskuję, że drivery cace działają tylko z kompatybilnymi kartami. Mam taką (wg tej tabelki) - EDIMAX EW-7318USg USB. Tylko, że jest z nią problem. Włączam Kismeta, AirDumpa, AirCapa i ciągle wywala mi błąd, że adapter AirPcap nie jest podłączony. W tej Twojej tabelce pisze, że dla mojej karty nie ma wsparcia dla Windows. Pracuję na WinXP pro, czy to znaczy że nie uruchomię na tym systemie żadnego sniffera używając mojej karty Edmiax? Jak to jest?

Mam alternatywę w postaci Fedory 7.0, ale taka ze mnie cienka dupa, że nie umiem nawet zainstalować na na niej sterów do mojej karty. Wywala mi tam błąd, że nie może znaleźć źródła kernela przy makAll. Dlatego linux raczej odpada.

Dałoby się coś wykombinować? Czy za pomocą mojej karty można przechwytywać pakiety używając tych wszystkich airów? Czy USB robi różnicę?
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Niechodzi o karte ale o chipset karty. Jeśli jest jeden z wymienionych na liście to mozna dopasować do pokrewnych modeli. Lista jest stara.Zapewne na stronie pojawiła sie juz nowa. Alternatywnym sniferem jest weplab. Twoja karta działa na linuxe bez zadnych problemu. Wystarczy ci jakis live cd (knoppix std)
 

Zaraki Kenpachi

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2007
Posty
5
a jaki chipset ma ta karta Edimax? Na stronie producenta nic nie mogę o tym wyczytać. Ale w tej tabelce widnieje moja karta, więc mam nadzieję, że będzie można na niej używać tych wszystkich snifferów.

@TripleX:
kurde, nie chce mi się ściągać tego liveCD. Mam nadzieję, że uda mi się jakoś zainstalować te sterowniki do karty. A tak na marginesie, dlaczego sniffery nie chcą współpracować z mojąkarta na WinXP, a na linuxie już chcą? Możesz jeszcze raz wytłumaczyć jak dziecku, krok po kroku, jak crackuje się WEP?

1) instalujesz sterowniki Cace tech i inne duperele.
2) potrzebne narzędzia: AirCrack, NetStumbler, AirDump
3) NetStumblerem wyciągasz informacje o sieci do crackowania, co by mniej czasu trwało crackowanie.
3) AiDumpem analizujesz hashe w przynajmniej 250tys. odebranych pakietów z sieci i zapisujesz je w pilkach tekstowych.
4) hashe z pliku tekstowego posłuża ci do złamania szyfrowania za pomocą Aircracka.

Czy lista kroków różni się tej powyżej? Trzeba robić coś jeszcze? Mógłbyś podać listę sterowników, jakie będą mi jeszcze potrzebne?

Zainstalowałem tego NetStumblera, ale wykrywa mi tylko jedną sieć i to tą sieć która nie jest zaszyfrowana. W pomocy programu przy Driver version pisze: 0.0.0. Nie mam jakichś sterów? Jakich?
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Akutar twoja karta bedzie działaś tylko na linuxe. Tylko jedna taka jest obsługiwana,jak by była podobna to mozna by dopasowywać sterownia,a tak niema szans...Zmień karte...
 

Zaraki Kenpachi

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2007
Posty
5
czyli jedyna solucja: zmienić kartę (a jaki producent/model polecasz?) lub wszystko robić pod linuxem.

Jedno pytanie: czy pod linuxem trzeba instalować jakiekolwiek sterowniki, np. ten cały cace tech?

btw. co z tą listą kroków, co napisałem wcześniej? Napisz, czy to dobrze zrozumiałem, bo ciemna masa jestem. :hahaha:
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Chwytasz pakiety airodump,wyciagasz hasło aircrac-kiem...taka jest instrukcja,Skanować mozesz czym chcesz.
Na każdym linuxe trzeba zainstalowac sterowniki te które są na stronie aircracka (nawet jeśli karta działa poprawnie ze standrdowymi sterownikami),a polecam karte ORINOCO 8480 combo abg na chipsecie atcheros) firmy Proxim.

[ Dodano: 20-12-2007, 15:26 ]
Jest szansa że na czym co sie nazywa warlinux nietrzeba instalowac sterowników (ale niewiem bo tego niesprawdzałem)

http://www.wardriving.pl/new.php?nr=91

(Maja fajne koszulki WiFi detector :faja: )
 

Zaraki Kenpachi

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2007
Posty
5
ten Oricono to ładna dziecina, ale na pcmcia, więc odpada. Z takim cackiem to sobie tylko na lapku pogram, a mi zależy na uniwersalności. Najlepszym rozwiązaniem byłoby coś na USB.

@TripleX: jaki jest Twój stosunek do USB? Działa to tak samo, jak pci? Jest jakaś wielka różnica? Poleciłbyś coś na USB, z czym pracują wszystkie sniffery i aircracki pod winem?
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Wepchaj sobie do kompa przejściówke PCMCIA>PCI. I pamietaj,jak coś jest do wszystkiego,to jest do nieczego.
 

konikadam

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 7, 2008
Posty
3
Witam wszystko OK ale pisze ze mam złą karte;/. Posiadam d-link DWL-G650M czy jest mozliwe abym mial szanse wyciagnąć te pakiety prosze o pomoc siedze juz kilka h i nie moge nic znalesc ;/
 

Chrupeq

Użytkownik
Dołączył
Listopad 24, 2007
Posty
3
Witam

Mogl by mi ktos powiedziec czy ktoras z tych kart sieciowych na usb pasuje do kompatybilnosci na stronce bo nie umiem doczytac sie w opisie jaki chipset:
wszystkie karty kompatybilne:
http://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=compatibility_drivers
Wszystkie te ktore maja w nazwie g122
http://allegro.pl/search.php?string=D-Link...8&country=1
i jeszcze te bo maja wsparcie z winxp wszystkie z WG111
http://allegro.pl/search.php?string=Netgea...0&country=1

Chodzi mi jedynie o to czy ma ktos sprawdzone takie cos i doradzi mi ktora wybrac
 

konikadam

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 7, 2008
Posty
3
Witam
Czy taka karta bedzie ok?
ORINOCO GOLD/2Wire Chipset HERMES1 czy na windowsie bedzie smigac bez problemu ewentualnie na linuxie??
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom