WEP Cracking (WinXP)

Status
Zamknięty.

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Sieć bezprzewodowa zabezpieczona? Klucz mozna łatow zdobyć. Nietrzeba do tego jakiegos wybitnego sprzetu.Jakiś komputer z prockiem 500 mhz i karta sieciowa najlepiej ORINOCO.
Potrzebne programy:
NetStumbler
AirCrack-ng-0.9

Lista kart współpracujących z pakietem AirCrack

86e1151f917953af.jpg


Uruchamiamy program net stumbler...

Program pokaze nam liste sieci bezprzewodowych w zasiegu.Wybieramy nasz cel.Ja bede próbowal z siecią "rose" jak widać nadaje na kanale 6...Zapamietujemy który kanał,i wyłączamy program. Następnie uruchamiamy program AiroDump (jest on w zestawie z programem aircrack)

Przy pierwszym uruchomieniu program zapyta nas czy mamy odpowiednie sterowniki.Jesli nie skieruje nas na odpowiednia strone,z której bedzie mozna je pobrac (bez instalacji odpowiednich sterowników program NIERUSZY)
Opis obrazka:
1) Wybieramy karte z której chcemy korzystać.W moim przypadku jest to 12.
2) Wybieramy interfejs (moja karta jest na kościach ATHEROS dlatego wpisałem literke "a")
3) Kanał na którym nadaje siec do której chcemy sie podłączyć (odczytany z programu NetStumbler)
4) Tu wpisujemy nazwe pliku.Ja wpisałem "test".W tym wypadku wszystkie pakiety beda zapisane w pliku test.cab lub test.ivs
5) Tu program pyta nas,czy chcemy zbierać wszystkie pakiety,czy tylko te potrzebne do wyciągniecia klucza sieciowego.Jeśli damy literke "y" pakiety zapiszą sie w pliku *.ivs ,jeśli "n" to beda ona w pliku *.cap .

Opis obrazka:
1) Te cyfry pokazuja ilośc zebranych pakietów. Minimum to 250000 pakietów.Mozna je zbierac na raty.Poprostu wystarczy podac inna nazwe pliku przy nastepnym uruchomieniu airodump. W zalezności ot ruchu w sieci pakiety zbieraja sie szybciej lub wolniej (im wiekszy ruch tym szybciej). Jesli posiadasz drugi komputer z Wifi lub ewętualnie druga karte sieciową możesz wymuszać ruch na sieci co spowoduje szybsze zbieranie pakietów)
2) Obok napisu WEP jest znak zapytania.kiedy zniknie,oznacza to ze program juz wie jaki rodzaj zabezpieczeń jest uzywany w danej sieci.


Jeśli już mamy (lub jeśli jeszcze niemamy) odpowiednia ilosc pakietów uruchamiamy program Aircrack (Robi sie to za pomocą wiersza poleceń).

Jak widać w wierszu poleceń najpierw wpisujemy adres lokalizacji programu aircrack na naszym dysku,a nastepnie po spacji wpisujemy nazwe pliku z pakietami które zebraliśmy (*.cap lub *.ivs). Jak widać na obrazku niemam jeszcze wystarczającej ilości pakietów, wiec zaczynam zbierać kolejne...Powiedzmy ze nazwiemy je test2:) (teraz po nazwie aircrack.exe piszemy jeszcze test1.ivs test2.ivs,wtedy porgram policzy nam pakiety z obu plików) A samo szukanie klucza wygląda jak na obrazku poniżej...

bezwe tytułu33.JPG


(ten ostatni obrazek jest z googli bo czekać mi sie niechciało ale tak to własnie wygląda)
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Niewidze ikonki połączeń bezprzewodowych na pasku koło zegarka...Wejdź we właściwości karty i upewnij się czy jest włączone.Najlepiej wszystko ustaw na domyślne. I mozliwe ze niedziała bo jesteś podłączony do sieci.
 

haxs

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 29, 2007
Posty
35
ok, niezły schemat tego
<
, ale mam pewien problem, co ja tak zle zrobiłem ?

o to screen:

http://www.imagic.pl/public/pview/61179/wlan.jpg

i nic mi nie wyskoczyło, że sterowników nie mam, a ja mam sterowniki do karty,

i jeszcze jedno jak włączam Network Stumbler to mi rozłącza z sieci [nie mam net'a][jak wyłącze Network Stumbler i odświerze sieć WLAN to mam wtedy] dlaczego?

nie rozumiem tego: Interface type: 'o'=HermesI/Realtek; 'a'=Aironet/Atheros co mam wybrać?

i jeszcze mi wyskoczyło MAC filter (p=none) no nie wiem co mam wpisac, wpisałem "p", tak jak na zdjeciu i sie na tym skonczylo
<
a na twoim zdjeciu nie ma tego

mam kartę siciową D-Link jak coś i działa mi wszystko na nie zabezpieczonej sieci
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Niechce mi sie sprawdzac ale oile mnie pamięc niemyli to Twoja karta niejest na chipsecie atherosa ani hermes-a wiec nienadaje sie do tego. A gdybyś zainstalował odpowiedni sterownik ze stronki AirCrack-a to Twoja karta nazywała by sie "xxx wireles adapter" gdzi xxx to model lub firma karty sieciowej. Piszesz że nie śmiga Ci "Git",ale jesli masz ten "net" przez wifi to aircrack nieruszy puki jestes połaczony.
 

nooke

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 11, 2007
Posty
4
Originally posted by TripleX
Niechce mi sie sprawdzac ale oile mnie pamięc niemyli to Twoja karta niejest na chipsecie atherosa ani hermes-a wiec nienadaje sie do tego.

on ma karte na usb wiec tym bardziej nie jest ona obsługiwana:
'We do not support any USB wireless adapters at this time. '

liczę na wasza wiedzę, ponieważ nawet na stronie producenta nie ma o tym żadnej informacji ; >
chyba za ktoś zna równie tania karte działającą na chipsecie obsługiwanym przez aircracka

może któraś z tych?
1. http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywn...y,id,29823,s,1/
2. http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywn...y,id,36561,s,1/
3. http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywn...y,id,36565,s,1/
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lukasno4

Użytkownik
Dołączył
Październik 16, 2007
Posty
1
A ja mam problem nie chce mi się załączyć ten koncowy skan karte mam wbudowana w laptopie atheros stery zciągnąłem i nie łapie pakietów. Co mam nie tak nie moge się zczaić a o to screen

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mikolajf

Użytkownik
Dołączył
Październik 6, 2007
Posty
1
mojej karty (Realtek RTL8168/8111-wbudowana w laptopa Acer 9420) nie ma w liscie kart wspolpracujacych z AirCrackiem. Czy jest szansa zeby zadzialala?
dzieki
 

marcin.pl

Użytkownik
Dołączył
Listopad 9, 2007
Posty
2
Witam mam takie pytanie tak jak w obrazkach powyżej zrobiłem wszystko działa jak należy tylko pokazuje mi OPN a nie WEP co należy zrobic
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Originally posted by marcin.pl
Witam mam takie pytanie tak jak w obrazkach powyżej zrobiłem wszystko działa jak należy tylko pokazuje mi OPN a nie WEP co należy zrobic

To chyba znaczy że sieć jest niezabezpieczona =]
 

marcin.pl

Użytkownik
Dołączył
Listopad 9, 2007
Posty
2
z tego co wiem to te sieci mają pozakładane hasła dla danego użytkwnika zmiana MAC nic nie daje koleś powiedział mi że jedna ma pppoe czy wogóle da sie te sieci obejś jakoś ?
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Originally posted by marcin.pl
z tego co wiem to te sieci mają pozakładane hasła dla danego użytkwnika zmiana MAC nic nie daje koleś powiedział mi że jedna ma pppoe czy wogóle da sie te sieci obejś jakoś ?

Wszystko da sie obejść. A jak człowiek cwany to i swego MAC-a doda do bazy danych.
 

undeadb

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 18, 2007
Posty
5
TripleX mam pytanie

Czy nie ma innego sposobu, żeby moja wbudowana w laptopa karta WiFi mogła sprostać wymaganiom airodump'a?? ;/

Mam hp compaq(a) nx6110
a wbudowana karta jest intela:
IntelŽ PRO/Wireless 2200BG Network .. blabla
[url]http://standards.ieee.org/cgi-bin/ouisearch?0012f0[/url]
i żeby pobawić się w "odkrywanie kluczy" naprawdę muszę kupować "drugą" kartę?! Nie da się
z tym nic zrobić? :eek:laboga:
Próbowałem szukać sterowników na magicznych stronach ale nic nie znalazłem :no:
Chipset mojej karty wifi po prostu nie obsługuje funkcji wymaganej przez airodump'a?! :killer:
Czy jest może alternatywny program :nauka: ??
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom