Win7: problem z WIFI

Szczerbiec

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 14, 2010
Posty
2
Witam wszystkich.
To mój pierwszy post na forum:)
Niemniej czytam was od dłuższego czasu gdyż jako-tako interesuję się tematyką IT.

Mój problem dotyczy połączenia WIFI:)
Mój Windows to Win7 Enterprise 32bit chyba:) (bóg raczy wiedzieć;p)

Problem wygląda następująco:
Miałem awarię zasilacza (chieftec) który ujarał przy okazji k. graficzną.
Po powrocie z servisu wszystko było OK... za wyjątkiem jednego.
Po jednym dniu może, czy nawet w tym samym zauważyłem ,że w grze NWN2 przy próbie połączenia z jakimkolwiek serverem k. sieciowa rozłącza połączenie.

Ponadto grając z kolegą w League of Legends miałem lagi i reconnecty których nie miał mój kumpel grający na łączu wykupionym od tego samego providera.

Grając w Urban Terror miałem lagi których nie miał nikt inny i były to lagi naprawdę spore. Bo 5o sekundowe.

Próbowałem wszystkiego.
Reinstalacja gry NWN2 gdzie problem był największy (nic się nie zmieniło)
Reinstalacja sterowników karty i ogólnie sterowników komputera. (directx itp)
W końcu wczoraj reinstalacja systemu.

I... myślałem ,że problem się rozwiązał...

Zainstalowałem gry, sterowniki etc. grałem nawet w LoL (fakt ,że zmieniłem server na EU z North America) ... lagów brak.

W NWN2 pobierałem pliki Oficjalnego Polskiego Serwera... których jest sporo niemniej nie było problemów z połączeniem. Nie ściągnąłem wszystkich plików... ale chciałem dokończyć dnia następnego (dzisiaj).

Komputer przy wyłączaniu upomniał się o aktualizacje więc pozwoliłem mu je sobie zainstalować...

I rano po przebudzeniu problemy wróciły. (na LoL jeszcze nie sprawdzałem ale NWN2 na bank się nie chce połączyć)

I teraz pytanie:
Jak zaradzić moim problemom? Co jest nie tak? (win7 po updacie coś j***e?)

Czy to wina Hardware ? Upaliło się coś przy zasilaczu? (a jeśli tak to czemu wczoraj na świeżej instalce systemu nie było problemów?)

Czy ktoś może mi pomóc?

Powtarzam przy próbie połączenia z serwerem NWN2 totalnie ROZŁĄCZA MI INTERNET... NAWET GOOGLE NIE DZIAŁA. (po prostu status połączenia to... BRAK, ZERWANO!)

Dodam ,że próbowałem już wszystkiego.

Mój system to Win7 Enterprise (chyba) 32bit
Antyvirus: Avast
Karta Sieciowa: WT-2000pci (Air Live - producent chyba;p z www.airlive.com pobierałem najnowsze stery do karty)

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
 
K

Khalt

Gość
Czy PC stoi w tym samym miejscu, czy zmienił pokój?

Czy zasilacz ma taką samą moc jak ten spalony?

Jaką miałeś i jaką masz kartę graficzną?
 
Ostatnia edycja:

Szczerbiec

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 14, 2010
Posty
2
1. Komputer stoi tam gdzie stał. Przyczyną zje****a się zasilacza okazał się zacięty wiatraczek w skutek zbierającego się tam syfu.
2. Zasilacz ma moc większą niż poprzednik. Obecny to Fortron 500W (spalonym był Chieftec 450W)
3. K. Graficzna na cmentarzysku: GF8800gt 512mb
Obecna: GF 6600 (jakiś tam) 128/128
Przyszła: (w wyniku gwarancji na 8800) na dniach dostanę 9800 :)

Niemniej żadnych problemów z kartami graficznymi nie zaobserwowałem.
NWN2 działa bez problemu w singlu (nie żebym grał. Włączyłem, obczaiłem, animacje płynne (detale obniżone) więc gra działa)

W grze przez neta natomiast nie widzę nawet grafiki.
"Wiesza się" na poziomie menu...
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
A sprobuj w ipv4 zmienic z automatycznego,na reczny,powpisuj adresy. (mozesz tez wpisac w konfiguracji alternatywnej). Oprucz tego w ustawieniach centrum sieci,mozesz zaznaczyc na wybranej sieci zeby lączyl sie z nią windows mimo tego ze nie ma jej w zasięgu. Moze cos Ci zacznie lepiej chodzic. Gdybys nie napisal ze zasilacz wymieniony to jako drugie bym wlasnie to obstawial. Na pierwszy ogien sterownik,ale tez juz zmieniales... mozesz jeszcze (o ile nie probowales) uzyc sterownika z windows update.

///mozesz tez probowac innej "dystrybucji" np. ultimated. Jesli masz oryginał to prawnie przechodzac na w7u nadal masz oryginalny system (przechodzac na kazdy inny nizszy z rodziny w7 tez).
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom