WinAPI C++ Sprawdzenie czy użytkownik uruchomił aplikacje

Lukasz199312

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 27, 2009
Posty
9
Witam, w jaki sposób za pomocą programu działającego w tle sprawdzić czy użytkownik przypadkiem nie uruchomił jakieś aplikacji np paint?
 

Αvenger

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 21, 2012
Posty
243
Moźesz sprawdzić po aktywności procesu (GetExitCodeProcess).
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Osobiście kiedyś to robiłem za pomocą uchwytu do okna, sprawdzałem czy istnieje WinApowską funkcją FindWindow. Naskrobałem Ci niżej razem z wieczną pętlą while bo pewnie będziesz chciał sprawdzać cały czas. Być może dla Ciebie kod za nadmiarowy dałem ;)

Kod:
#include <iostream>#include <windows.h>
#include <stdio.h>
using namespace std;
int main(int argc, char *argv[]) {
    HWND uchwyt;
    
    while (true) 
    {
        system("CLS");
        uchwyt = FindWindow("MSPaintApp", NULL);
        if (uchwyt>0) 
        { 
            cout << "Microsoft Paint odpalony!";
        }
    }
    return 0;
}

Jako parametr przekazuje klasę okna. Od razu uprzedzając kolejne pytanie skąd wytrzasnąć (tak tak, słowo modne 15 lat temu ;D) klasę okna? Najprościej za pomocą programu np Auto It:
Autoit+Window+Info.jpg
 
Ostatnia edycja:

Lukasz199312

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 27, 2009
Posty
9
Dzięki za pomoc ;). Dark Smark, wcześniej wyszedłem z podobnego założenia ale dzięki mimo wszystko, dobrze wiedzieć że ktoś podobnie (a może i nie !?). Co do AutoIt to fajna sprawa tylko czy przypadkiem nie jest to język skryptowy ;p?
 
Ostatnia edycja:

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Ja bym powiedział z kontekstu mojej wypowiedzi, że AutoIt oprócz języka, to również środowisko zintegrowane. Nie użyłem żadnego elementu języka skryptowego. To tak jakby narzędzia do pracy grupowej w VisualStudio były C#'pem lub C++'sem.

AutoIt is also distributed with an IDE based on the free SciTE editor. The compiler and help text are fully integrated and provide a de facto standard environment for developers using AutoIt
 
Do góry Bottom