Winda i Linuch

nitr0

Użytkownik
Dołączył
Maj 15, 2007
Posty
537
chciałbym zainstalować sobie Ubuntu na kompie gdzie mam już Winde XP. Chciałem podzielić partycje C na dwie żeby na drugiej Ubunciaka zainstalować ale jak potwierdzam zmiany to wszystko się kasuje i ciągle jest tylko C o_O dobra ale nie o to dokładnie mi chodzi.
(wydaje mi się że były już pytania podobne ale proszę odpowiedzcie mi)
po pierwsze : jaka musi być partycja na której mam zainstalować ubuntu? ntfs, fat32, fat czy inne ?
<
w jakimś poradniku pisało że Fat ale na tej partycji może być mx 2GB pamięci o_O
po drugie : czy po deinstalacji linuxa stracę jakieś dane na windzie? i czy przy instalacji się coś traci czy coś
<

po trzecie : czy hackin9 live jest po polsku?

może to dziwne pytania ale ja miałem styczność z linuxem już zainstalowanym
<

pozdrawiam
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by h4ck3r15
chciałbym zainstalować sobie Ubuntu na kompie gdzie mam już Winde XP. Chciałem podzielić partycje C na dwie żeby na drugiej Ubunciaka zainstalować ale jak potwierdzam zmiany to wszystko się kasuje i ciągle jest tylko C o_O dobra ale nie o to dokładnie mi chodzi.
(wydaje mi się że były już pytania podobne ale proszę odpowiedzcie mi)
po pierwsze : jaka musi być partycja na której mam zainstalować ubuntu? ntfs, fat32, fat czy inne ?
<
w jakimś poradniku pisało że Fat ale na tej partycji może być mx 2GB pamięci o_O
po drugie : czy po deinstalacji linuxa stracę jakieś dane na windzie? i czy przy instalacji się coś traci czy coś
<

po trzecie : czy hackin9 live jest po polsku?

może to dziwne pytania ale ja miałem styczność z linuxem już zainstalowanym
<

pozdrawiam
Jeśłi wybrałes ubuntu to przy standaerdowej instalacji mozesz stracic wszystkie danae z Windowsa. Ubuntu ma glupia maniere do tego zeby kozystac z calego dysku i kasuje wszystkie partycje. Mmmmmi tak zrobił z prawie pełną 40GB. TAk więc bądź ostrożny...

Tyle mojego
 

Zero_Cool

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2006
Posty
206
odddziel sobie z ostatniej partycji 10GB czy ile tam potrzebujesz , doloz jakiegos SWAPA i nie kombinuj z C

poza tym nie rozumiem tego ze rozdzieliles partycje C na 2wie i znow masz jedna , zrob se to Partition Magic , banalne w obsludze

partycje linuxowe maja swoj wlasny system plikow : ext2 , ext3 , reiserfs it itd

instalujac linuxa tracisz tylko miejsce na dysku , przy deinstalacji to nie wiem o co Ci dokladnie chodzi , moja deinstalacja to format danej partycji linuxowej , i na pewno nic nie tracilem z windowsa , bo co ma piernik do wiatraka ?
a cos co mam pod linucha i chce se zachowac kopiuje na partycje windowsowe i pozniej sobie zgrywam na linuxa , lub zostawiam niektore na windowsowej , takie co potrzebuja tylko uruchomienia i dzialaja , kombinacji jest multum
 

nitr0

Użytkownik
Dołączył
Maj 15, 2007
Posty
537
Originally posted by Zero_Cool+--><div class='quotetop'>CYTAT(Zero_Cool)</div>
poza tym nie rozumiem tego ze rozdzieliles partycje C na 2wie i znow masz jedna , zrob se to Partition Magic , banalne w obsludze[/b]
nie wiem co jest z tym ale jak wszystko zrobie jak trza to sie pojawia okienko czy chce zapisac czy rzeczy co sie zmienilo, tak i sie wyswietla jakas informacja o tym że korzystam z triala.
<!--QuoteBegin-Zero_Cool

partycje linuxowe maja swoj wlasny system plikow : ext2 , ext3 , reiserfs it itd
czyli moge podzielic partycje Partition Magic'em na te od razu? o_O
<
 

Zero_Cool

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2006
Posty
206
tak , mozesz odzielic partycje np NTFSowa , i z tej odzielonej zrobic format plikow pod linuxa , np ext3 i juz masz partycje linuxowa
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
Robisz Partition Magic wolne,niepodzielone miejsce na dysku,a przy instalacji Ubuntu zaznaczasz "zainstaluj Ubuntu na najdłuższej wolnej przestrzeni" czy coś w tym stylu - będziesz wiedział na pewno.Wtedy system sam zrobi z tej wolnej przestrzeni partycje potrzebne dla systemu. ;]
 
Do góry Bottom