Windows 7 - konto użytkownika bez uprawnień

lovbox

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 1, 2010
Posty
3
Witam . Mam laptopa z windows 7 , który pochodzi z jakiegoś kursu integracyjnego . Problem polega na tym że laptop teoretycznie jest mój , ale mam konto zwykłego użytkownika i nie moge kompletnie żadnych operacji wykonywać (np.instalowanie) , zadaje sobie pytanie , po co mi ten laptop skoro nic sie nie da zrobić , jest tu ktoś kto wie jak ominąć zabezpieczenia ??
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Włóż płytkę z linuxem (knopix) i z pod niego format c:
Zakładam że masz płytę windowsa aby ponownie go zainstalować?
Chyba, że chcesz poczekać może ktoś podrzuci tutaj lepszy pomysł :)
 

lovbox

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 1, 2010
Posty
3
nie mam płytki z systemem . ale mam 2 dyski jak bym sobie wgrał na drugi dysk system np. XP to by śmigał ?? czy tak sie da w ogóle
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Jeśli znajdziesz sterowniki do sprzętu pod Windows XP to pewnie, będzie działać. Jest jedno ale - po instalacji XP stracisz dostęp do 7, tzn. nie będziesz mógł zbootować systemu dopóki nie zmienisz bootloadera np. z powrotem na tego z 7.
 

lovbox

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 1, 2010
Posty
3
a ha , ale ja nie mam pojęcia co to znaczy zbotować np. ( wy też kiedyś nie wiedzieliście ) czyli jak piszecie jakieś terminy to prosze po krótkie wyjaśnienie w nawiasie
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Pytanie jest jeszcze jaki system plików mają partycje z drugiego dysku?
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
Bootujesz http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/ wybierasz konto admina, wybierasz opcje clear/blank password podajac oczywiscie RID 0x'rid_konta', zatwierdzasz, zapisujesz zmiany w pliku sam, resetujesz logujesz sie jako admin jezeli nie mozesz wybrac nazwy uzytkownika to uruchamiasz ponownie kompa z opcja F8 uruchom tryb awaryjny i zaloguj sie jako admin bez hasla. Wejdz w panel sterowania konta uzytkowniko i ustaw typ domyslnego konta na 'konto administratora'
 
Do góry Bottom