Windows i plik z hasłami na konta...

LICKER

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 19, 2003
Posty
83
Wiem ze już taki temat niejeden raz był ale mi "Szukaj" coś nie działa.
No więc w jakim pliku są przechowywane konta (login i hasło) w Windows XP ??
I czy w takim samym pliku są przechowywane na Windows 2000 Serwer (lub 2003 Serwer).

Powiedzmy że jest... kafejka i ma serwer na Windows 200 serwer... i mam do niego dostęp i chciałem sobie skopiować plik w którym są hasła...
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
W windows xp hasla masz w pliku sam znajdujacym sie w [sciezka do windows] zwykle C:windowssystem32/config ,ale z tym plikiem nie da sie nic zrobic podczas pracy windows'a.
Ale kopia tego pliku znajduje sie w [sciezka do windows] zwykle c:windowsrepair i tamtego wystarczy skopiowac i rozszyfrowac.

Wystarczy poszukac nn google.pl ja znalazlem
<
 

LICKER

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 19, 2003
Posty
83
To jeszcze jedna sprawa. Powiedzmy ze jest Serwer i podłączony jest do niego jakiś komputer. I są 2 konta. Jedno nazywa się FULL i jest to konto administratora a drugie konto to „user1” i jest to zwykłe konto. No więc czym można by zrobić coś takiego żeby w jakiś programik wpisać login "FULL" a ten programik żeby przeprowadził szukanie hasła np metodą słownikową albo brutal-force. Oczywiście żeby tak się dało z tego komputera który jest podłączony do serwera.
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Nie lepiej z serwera wyciagnac plik sam i rozkodowac w domu ??
Powinno sie dac rozkodowac tak jak chcesz ale nie znam programow do tego.
 

LICKER

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 19, 2003
Posty
83
A no właśnie sam to do czego innego mi jest potrzebny... w innej sieci.
A gdzie indziej mi jest potrzebny właśnie jakiś taki programik który szuka haseł...
 
Do góry Bottom