Winowdz czy Linuz ???

X

xywa

Gość
Mam pytanko. Wiem ze gdzies jest, ale zapomnialem adresu, stronka o podatnosci konkretnych systemow na ataki (np.Red Hat 7.0 Red Hat 7.1 W2k itp.). Sa tam dane za konkretny okres, pamietam ze ostatnio pisali tam ze liczba dziur w Mandraku 8.1 przewyzszala Win98). czy mozecie podac linka do stronki??

Druga rzecz. Wiem ze duzo znajomych preferuje Slacka na serwer, mam pytanie, czy rzeczewiscie np.RH jest bardziej podatny na ataki?? Ostatni np. na www 7th guard pisali http://www.7thguard.net/news.php?id=1935 ze przetarg na soft na serwery dla francuskiego rzadu wygralo Mandrake Soft. Dlaczego w Polsce uwaza sie, ze Mandrake to dziurawa dystrybucja??
 
B

b4d4ss

Gość
bugtraqa poczytaj ...
wystarczy
<


a jesli chodzi o podatnosc na ataki to kolego sprawa sie ma nastepujaco: ok 60% wlaman w necie sa to wlamania na system windows ...
no i oczywiscie jeszcze jedna kwestia, jak to wszystko jest brane pod uwage, jesli chodzi o ilosc dziur etc. sprawa wyglada mianowicie tak: jesli chodzi o windoze brany pod uwage jest tylko i wylacznie sam system operacyjny bez dodatkowego oprogramowania, natomiast w systemach unixowych brane pod uwage jest doslownie wszystko co moze zaszkodzic systemowi dlatego wlasnie ilosc dziur moze przewyzszyc ilosc bugow w windoze, natomiast gdybysmy tak na parwde bralo tu i tu all pod uwage no to stary uwierz mi windows byl by wysoko wysoko ponad nixami ;]
dlaczego ? bo to shit, nie nadaje sie nawet na plaster do dupy ;] tudziez na pasze dla lisow
smile.gif


P.S.

o przypomnial mi sie link

http://defaced.alldas.org/?archives=os
 
P

phase

Gość
czy do konca tak jest z tymi systemami?

jesli ktos nie zna sie na linie na tyle, zeby dobrze go skonfigurowac, to niech lepiej server postawi na dobrze skonfigurowanym windowsie, a najlepiej chyba na win'ie 2000. linux, wydaje mi sie, wcale nie jest taki bezpieczny jezeli sie nie przeproadzi jego konfiguracja...

a propos systemow... to troszke napisze co mysle o stabilnosci... wcale w w2k nie jest tak z nia zle. oczywiscie, mozna wywiesic, ale chyba tak jak kazdy system. dlaczego lunux uchodzi za tak niezwykle stabiony? hm.. mi linux (RH 7.2 kernel 2.4.7-10) wywiesil sie 2 razy. na dlugosc czasu, jaki w nim spedzilem, to nie jest duzo (mam go od paru miechow...). ale moj w2k pro, wcale sie tak czesto znowu nie zawiesza... BA... on mi sie chyba od ostaniej instalki wywalil tylko raz (reinstalowalem go z miech temu...), ale tylko dlaego, ze umiem z nim postepowac. prawda jest taka, ze i widows sie nie wywiesi, jezeli umie sie nim poslugiwac...
jezeli jestes zwyklym uztykownikiem, masz w2k i np: Norton Internet Seciurity i to wszystko dobrze skonfigurowales, to w zasadzie nie masz sie czego obawiac...

dlaczego tyle wlamow do windows'ow? bo wszyscy je maja
smile.gif
(a zwlaszcza ci, ktorzy nie maja zbytnio o bezpieczenstwie zbytniego pojecia) i tam jest sie wlamac najlatwiej. a jak ktos juz sie przesiada na lina (jak juz zresza wczesniej pisalem) to umie sie troche bawic tymi klickami i go zabezpieczyc....

uwazam, ze jezeli umiesz dobrze skonfigurowac zabezpieczenia w windows (najlepiej zeby to byl windows 2000 pro) a w linie nie, to chyba bezpieczniejszy bedzie ten windows....
 
L

latest

Gość
chce powiedziec ze jestem kupa gowna !!!
smierdza mi stopy i wali mi spod pachy !!!
a wogole to mam malego siurka
<

i problemy z kobietami,
a ponadto mocze sie w nocy !!!
 

Gozda

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2002
Posty
317
COOO?

Ej. Chwilka. Co jest? Bo ja nie bardzo czaje
<
. Dlaczego poprzedniego posta edytowal Badass i wyglada ona tak jak wyglada
<
.
 
Do góry Bottom