wirtualny napęd

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
otóż mam problem z wirtualnym dyskiem/emulacją pliku.Mam program do projektowania ogrodu.Sęk w tym ze chodzi on tylko z płytą a ja nie chce niepotrzebnie wypalać płyty. Jak to zrobić ? plik znajduje sie na dysku ? Montuje wirtualny dysk w deamonie z plikiem lecz nic to nie pomaga. Moze wiecie cos na ten temat,jesli macie jakies pomocne linki to bardzo bym prosił.

Pozdrawiam !

P.S nigdy nie zajmowałem się emulacją plików
smile.gif
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Ale, że jak? masz obraz płyty tak? Masz zainstalowaną tą aplikacje, tak? Skoro masz zainstalowaną to skąś musiałeś ją zainstalować, nie?

Powiedz mi, jak instalowałeś program i jaki masz obraz dysku, tzn w jakim rozszerzeniu?
 

timpler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
95
Zależy jakiego formatu jest ten obraz, czas deamon nie chwyta niektórych rozszerzeń ja też tak miałem i dlatego przesiadłem się na Alcohola, tylko że tego ciężko znaleźć (darmowego), w każdym razie bądź co bądź maybe to wina Daemona, jeśli tak to wsiadaj na Alcohola. Jeśli nie to podaj rozszerzenie obrazu to nam wiele pomoże..
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
aplikacja jest w rozszerzeniu .iso | normalnie nie moglem jej zainstalować więc musiałem mieć emulator dysku zeby instalka poszła.Wszystko cacy tylko jak chce teraz włączyć program to chce płyte xD Chce zrobic wirtualny napęd zeby płyty na 400mb nie wypalać.
 

tasmanek

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 6, 2008
Posty
68
Mi się wydaje że zrobiłeś tak:
Zainstalowałeś grę z płyty np e:
Zrobiłeś obraz .iso
Zamontowałeś go deamon toolsem na np f:
I teraz jak uruchamiasz gre to szuka ci płyty na e: a nie na f:
Więc musisz zamontować obraz na f: i jeszcze raz zainstalować.
Mogę się mylić

P.S albo cracka potrzebujesz
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Czyli rozumiem ,że:
1. Zainstalowałeś DeamonTools
2. Emulujesz przez niego obraz w formacie ISO
3. Zainstalowałeś program z emulowanego dysku
4. Przy próbie uruchomienia programu prosi o płytę

Płyta pewnie była zabezpieczona. W deamontools'ie masz funkcje emulacji zabezpieczeń jeśli to nie pomoże to musisz z kombinować cracka.

Pozdrawiam AdiKX
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
alcohol ma wiecej opcji emulacji i samego tworzenia obrazow.
albo poszukaj cracka no-cd.

albo poprostu wydaj 50 gr i kup poprostu plyte.
 
Do góry Bottom