Wyciagnięcie plików z *.exe - mała pomoc

xethia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2010
Posty
2
Witam,
Od dwóch dni mecze się z wyciągnięciem paru plików z pewnego exe'ka.
Zależy mi szczególnie na plikach typu *.pak z owego exe, ale innymi plikami też nie pogardzę.

Z tego co wywnioskowałem plik jest sklejony za pomocną Themidy ver. 1.2.0.1
"Themida 1.2.0.1 (compressed) -> Oreans Technologies [Overlay]"
Dłużysz czas męczyłem się przez Olldbg pluginami skryptów ale zawsze stała mi jakaś przeszkoda w momencie wykonywania się skryptu.
Nawet głupimi programami ściągniętymi "z krańców" sieci lecz i one nie podołały.
Czy ktoś mógł by mi pomóc w tej sprawie, tzn zająć się tym, nakierować mnie ewentualnie jakiś działający skrypt zarzucić ?

Link do pliku (sorki za serwer): http://www.2shared.com/file/1Nt4p-TJ/32bitFusionTest.html
nazwa pliku: 32bitFusionTest.exe waga ok. 40MB
 

xethia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2010
Posty
2
Dzięki djjmentos ale niestety w zasobnikach nic nie ma, wczoraj już przeglądałem go ResHackiem.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to przebrniecie właśnie przez kod themidy jakimś lewym programem, bo żadnego "działającego" skryptu na odbg nie znalazłem.
Jakaś mała podpowiedź / bystry plan ktoś ma ?
 

Klawisz95

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2010
Posty
54
Ja to bym propnował pomyśleć.
Jak to bindery mają w zwyczaju - gdzieś (chociaż na ułamek sekundy) muszą wypakować te pliki.
Jakąś sprytną metodą podejrzeć gdzie to się wypakowywuje (polecam OllyDbg, oraz IDA Pro Advanced).
A potem stworzyć sobie programik który zablokuje wszystkim innym plikom na kasacje tych utworzonych tymczasowo plików i przekopiuje je gdzieś na dysk, po czym odblokuje możliwość kasowania tych plików z dysku.

Może i źle kombinuję, ale zawsze jest to jakiś pomysł ;)
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Themidy łatwo nie będzie zdjąć, jeśli nic się wcześniej w RCE nie bawiłeś to sam sobie nie poradzisz. Poszukaj w internecie tutoriali jak ją rozpakować, może znajdziesz akurat dla tej wersji.
 
Do góry Bottom