Wykrywa mi rootkita (co jest powodem) - kernel32.dll

garfield1

Użytkownik
Dołączył
Marzec 26, 2012
Posty
18
Witam, w programie wykrywa mi rootkida na moim drugim kompie z tym samym AV i WinXP SP3.
Wyświetla mi błąd o sygnaturze "ModName: kernel32.dll ModVer: 5.1.2600.5781 Offset: 00012afb"
Program działa następująco:
1. KOPIOWANIE I SPRAWDZANIE APLIKACJI do Windows dir. pod nazwa svchost.exe (Jeśli nie ma daje ją tam, jeśli jest o innym rozmiarze, podmienia)
2. KOPIOWANIE I SPRAWDZANIE PLIKU HOSTS do Windows dir. pod nazwa SynthCoreC.Dll i kopiowanie do folderu gdzie powinien być hosts w oryginalnej nazwie. (Jeśli nie ma daje ją tam, jeśli jest o innym rozmiarze, podmienia)
3. ZAPISYWANIE W REJESTRZE DO AUTOSTARTU dodaje pod nazwą "Diagnostic" do "Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\Run"
4. WYSYŁANIE ARCHWIUM GG 10 ZA POMOCĄ METODY POST sprawdza, czy jest plik w podanej ścieżce jeśli jest wysyła go na mój ftp za pomocą HttpPostFile (Tego nie wykonuje na drugim kompie, czyli przed tym wyświetla się Problem z aplikacją (windowsowy)
5. WYŚWIETLA PRZY PIERWSZYM STARCIE WIADOMOŚĆ.

Co może być przyczyną zablokowania aplikacji i wykrywania przez ESET NOD32 jako wirusa?

Posiadam takie funkcje:
Kod:
//-----------------------------------------------//
//      FUNCKJA SPRAWDZANIA ROZMIARU PLIKU       //
//-----------------------------------------------//
function SizeOfFile(AFileName : string) : LongWord;
var FileHandle : THandle;
begin
    Result := 0;
    if FileExists(AFileName) then
    begin
      FileHandle := CreateFile(PChar(AFileName), GENERIC_READ, 0, nil, OPEN_EXISTING, FILE_ATTRIBUTE_NORMAL, 0);
      Result := GetFileSize(FileHandle, nil);
      CloseHandle(FileHandle);
    end;
end;

//-----------------------------------------------//
//    FOLDER "DANE APLIKACJI" I JEGO ŚCIEŻKA     //
//-----------------------------------------------//

function GetSpecialFolderPath(const Folder: Integer): string;
var
  Path: array[0..MAX_PATH] of Char;
begin
  SHGetSpecialFolderPath(0, Path, Folder , False);
  Result := Path;
end;

//-----------------------------------------------//
//     POBIERANE DANE DO WYPISANIA W TEKSCIE     //
//-----------------------------------------------//
function StreamToString(aStream: TStream): string;
var
  SS: TStringStream;
begin
  if aStream <> nil then
    begin
      SS := TStringStream.Create('');
      try
        SS.CopyFrom(aStream, 0);  // No need to position at 0 nor provide size
        Result := SS.DataString;
      finally
      SS.Free;
    end;
    end
  else
    begin
      Result := '';
    end;
end;

Używam: FileExists(GetSpecialFolderPath(CSIDL_APPDATA) + '\Gadu-Gadu 10\nr\Archive.db')

Używam modułów: Forms,
SysUtils,
Windows,
Registry,
Classes,
httpsend, // wysyła archiwum GG
UrlMon, // pobiera plik SynthCoreC.Dll z ftp
ShlObj; // potrzebny do pobierania sciezek z win (np. %appdata% dla GG)
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Program działa następująco:
1. KOPIOWANIE I SPRAWDZANIE APLIKACJI do Windows dir. pod nazwa svchost.exe //File Injection ?
2. KOPIOWANIE I SPRAWDZANIE PLIKU HOSTS do Windows dir. pod nazwa SynthCoreC.Dll i kopiowanie do folderu gdzie powinien być hosts w oryginalnej nazwie.
3. ZAPISYWANIE W REJESTRZE DO AUTOSTARTU dodaje pod nazwą "Diagnostic" do "Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\Run" //Startup
4. WYSYŁANIE ARCHWIUM GG 10 ZA POMOCĄ METODY POST sprawdza, czy jest plik w podanej ścieżce jeśli jest wysyła go na mój ftp za pomocą HttpPostFile //Stealer
5. WYŚWIETLA PRZY PIERWSZYM STARCIE WIADOMOŚĆ.

Co może być przyczyną zablokowania aplikacji i wykrywania przez ESET NOD32 jako wirusa?
To oczywiste :p
 

garfield1

Użytkownik
Dołączył
Marzec 26, 2012
Posty
18
Wszystkie te funkcje? A dlaczego na moim aktualnym kompie nic nie wykrywa ^^? Raport błędów Windows nie wyskakuje, wszystko działa poprawnie, a na drugim kompie mi nie działa od pkt. 4 (patrzyem, i wszystko pokopiowało, jak dodałem do wyjątków.
 

garfield1

Użytkownik
Dołączył
Marzec 26, 2012
Posty
18
Niestety odpowiedź błędna, tylko wysyłanie pliku, z czym się uporałem.
PS. Czemu nie można edytować odpowiedzi? Chciałbym np. w jakimś topicu dać ludziom odpowiedź, jakby wygooglowali stronę, a nie mogę, bo muszę posta nowego pisać.
 
Do góry Bottom