złamanie konfinga do routera.

panczo12d

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 22, 2011
Posty
61
Dzięki wielkie za odpowiedź, nie sądziłem że ktokolwiek się wypowie.
Jest to router: Fibrain FSR-R2

Tak nawiasem to mam pytanie. Jak przekazywane są parametry do plików cgi?
 
Ostatnia edycja:

maciejkaczkowski

Użytkownik
Dołączył
Listopad 15, 2012
Posty
34
Wygląda na to, że jest to brandowany router firmy AXIM - jak sam zauważyłeś link do zgrania configa. Ponadto jak wejdziesz na stronę producenta zobaczysz te same opcje np TurboNAT.

Jeśli możesz, utwórz hasła (tylko hasła nic więcej nie zmieniaj) i zapisz backup dla każdego hasła:
1111111111, 2222222222, 3333322222, 12345678, ABABABABAB itp

jeśli pliki są skompresowane to powinna zmienić się cała struktura - przy tym co wysłałeś jest zbyt dużo regularności więc to raczej nie będzie skomplikowany szyfr.

tak nawiasem to mam pytanie. Jak przekazywane są parametry do plików cgi? np jest plik.cgi odpowiedzialny za import configa. Czy mógłby Pan to sprawdzić na przykładzie tego routera i funkcji w nim zawartych (js itp).
odpal sobie operę z dragonfly (ctrl+shift+i) i tam podczas przechodzenia przez strony (w zakładce sieć) będą generować się komunikaty przetworzone do docelowej postaci, ewentualnie skorzystaj z wireshark
 
Ostatnia edycja:

panczo12d

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 22, 2011
Posty
61
Dzięki za odpowiedź. Niestety nie mam możliwości zmiany haseł ponieważ mój dostawca zmienił mi hasła do routera a na czyimś nie będę zmieniał. :/ Jednak -
jeśli pliki są skompresowane to powinna zmienić się cała struktura
przy zmianie jakiegoś ustawienia w routerze, struktura configu nie zmienia się prawie wcale.

PS. Z tym AXIM'em to trafił Pan w 100% :)
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

maciejkaczkowski

Użytkownik
Dołączył
Listopad 15, 2012
Posty
34
teoretycznie na sprzęcie powinien być reset (wyjmij zasilanie, wciśnij reset, włącz zasilanie, odczekaj 10-30 sek, puść reset) - backup już masz, więc w razie czego sobie przywrócisz.

mając kilka plików możesz określić, jakie bajty są zamieniane i tym samym możesz spróbować odtworzyć algorytm szyfrujący (zobaczyć czy sąsiedztwo znaków wpływa na kolejne znaki, czy szyfrowanie jest cykliczne itp).
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom