Z modemu na router.

an0nim

Użytkownik
Dołączył
Listopad 17, 2009
Posty
23
Witam. Przepraszam odrazu jezeli jest to ZBYT glupie pytanie, jednak nie wiem do kogo sie zwrocic, a na tej stronie mam juz konto od dawna dosyc (mimo to nie zachwycam napisanymi postami, jednak czytam sporo). Posiadam internet z sieci mediow z mojego miasta (Gawex). 15mb (oczywiscie bez limitu), "po kablu", z modemem Arris CM820. W domu pojawil sie nowy TV z funkcja internetu, phone z funkcja WIFI, a na dodatek mam mozliwosc pozyczenia XBOXa. Tak wiec, czy moglbym poprostu odpiac kabel z modemu i wpiac go w zakupiony router typu "TP-Link Router WiFi DSL TL-WR740N" (z allegro od popularnosci, jest pelno od 40-130zl)? I cieszyc sie np na telefonie 15mb (oczywiscie gdy tylko phone jest akurat podlaczany)? Czy jest pozniejsza mozliwosc np "rozdawania predkosci" na poszczegolne urzadzenia? Jezeli istnieje taka mozliwosc, to czy lepiej zainwestowac w taki "lepszy" router np 300mbps czy raczej 150mbps (mieszkam w bloku, urzytkowany bedzie jedynie w 2pokojach)?
Pozdrawiam serdecznie!
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
Witam. Przepraszam odrazu jezeli jest to ZBYT glupie pytanie, jednak nie wiem do kogo sie zwrocic, a na tej stronie mam juz konto od dawna dosyc (mimo to nie zachwycam napisanymi postami, jednak czytam sporo). Posiadam internet z sieci mediow z mojego miasta (Gawex). 15mb (oczywiscie bez limitu), "po kablu", z modemem Arris CM820. W domu pojawil sie nowy TV z funkcja internetu, phone z funkcja WIFI, a na dodatek mam mozliwosc pozyczenia XBOXa. Tak wiec, czy moglbym poprostu odpiac kabel z modemu i wpiac go w zakupiony router typu "TP-Link Router WiFi DSL TL-WR740N" (z allegro od popularnosci, jest pelno od 40-130zl)? I cieszyc sie np na telefonie 15mb (oczywiscie gdy tylko phone jest akurat podlaczany)? Czy jest pozniejsza mozliwosc np "rozdawania predkosci" na poszczegolne urzadzenia? Jezeli istnieje taka mozliwosc, to czy lepiej zainwestowac w taki "lepszy" router np 300mbps czy raczej 150mbps (mieszkam w bloku, urzytkowany bedzie jedynie w 2pokojach)?
Pozdrawiam serdecznie!

Skoro dla łącza internetowego download to 15MBit to nawet router wifi g 54MBit powinien wystarczyć aby takie łącze rozdzielić. Poza tym 150MBit / n nie najlepiej pracuje w budynkach mieszkalnych, szybkość linku spada w takich warunkach nawet do 72MBit.

Teraz sprawa druga, skoro masz modem WAN od swojego dostawcy, zakupiony ruter możesz wpiąć już za modemem poprzez porty rj45 uplink / wan, obejdzie się bez konfiguracji xdsla, ustawiania mac adresów itd. Wydaje mi się, że router ten mógłbyś podłączyć również bezpośrednio.

Urządzenia sieciowe posiadają usługę QOS, która umożliwia sprawiedliwy rozdział dla wszystkich urządzeń w sieci - http://pl.wikipedia.org/wiki/Quality_of_service
 

an0nim

Użytkownik
Dołączył
Listopad 17, 2009
Posty
23
Ok. dzieki. Wszystko mam-kupilem router TL-WR740N i wszystko dziala jak nalezy (na komputerze). Mam jeszcze tylko pytanie takie, jak mam zrobic, aby np na iPhonie miec szybsze lacze niz 2mbps?
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
To nie jest już wina sprzętu sieciowego tylko samego iphone'a.

Może w związku ze słabym linkiem wifi, nie wiem tego.
 

an0nim

Użytkownik
Dołączył
Listopad 17, 2009
Posty
23
a prosze, powiedzcie mi jeszcze tylko jedno, dlaczego gdy chce sie polaczyc ze swoja siecia za pomoca laptopa, jest to niemozliwe? mam taki problem, ze widnieje napis "automatycznie" caly czas. wczesniej jak cos poklikalem bylo o certyfikacie. na router mam haslo WPA2. a oto moje ustawienia:
problemo.jpg
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
Masz błąd w konfiguracji sieci, mianowicie nie należy używać metod autoryzacyjnych 802.1x ani certyfikatów.

Najlepiej usun całą zdefiniowana sieć i poprzez automatyczne jej wyszukanie dodaj ją na nowo podając we formularzu hasło wpa2 personal psk.

PEAP i stosowanie certyfikatów dla wpa2 personal psk to błąd.
 

an0nim

Użytkownik
Dołączył
Listopad 17, 2009
Posty
23
kurde. nawalilem. nie potrafie niczego zrobic- probowalem zainstalowac sterowniki do karty sieciowej ze strony producenta, oczywiscie cos musialo pojsc nie tak.. po tym jak skonczyla sie instalacja, wywalilo niebieski ekran erroru i system padl. po wejsciu w tryb awaryjny wylaczylem wszystko jak na zalaczanym obrazku i wszedlem w tryb normalny, teraz nie moge tego nawet odinstalowac, bo jest napisane przy probie, ze moze byc to potrzebne przy uruchamianiu..
co mam zrobic??
z.JPG
 
Do góry Bottom