Zabezpieczenie programu

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Siemanko, chciałbym się Was zapytać czy znacie jakieś dobre sposoby/techniki zabezpieczenia programu przed złamaniem.
Wiadomo, nic na 100% ale są różne sposoby by utrudnić życie hakerom (uniemożliwić tym gorszym)

Program łączy się z internetem i loguje do serwera, po czym serwer zwraca

Zmienne w programie mam szyfrowane, kilka if-ów nałożonych, informacje wysyłane do serwera sa kodowanohashowane jednak wiadomo że to nie wszystko.
Np anty-debugger tylko jak to wykonać? i czy są jeszcze jakieś inne sposoby na zabezpieczenie programu?

Bardzo proszę o pomoc,
Pozdrawiam!
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Dzięki :) Zaraz posprawdzam, a jak działa taki kompresor? bo UPX i PECompact można odkompresować.
 

0wn3r

Były Moderator
Dołączył
Marzec 10, 2007
Posty
1330
Wszystko da sie wypakować jeśli się posiada wiedze. Jeśli twoja "ofiara" nie jest w temacie programowania, RE, itd - to nawet nie wpadnie na pomysł aby sprawdzić plik PEid'em. Zawsze można zmodyfikować .exe, żeby nie pokazywał nazwy packera. Jeśli chcesz to możemy nawet przeprowadzić test.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
coś tam poszukam, ale w takim razie po co do programu podawana jest nazwa packera, skoro pisza ze ma to zabezpieczać? :) Dzięki za odpowiedzi. A czy ktoś zna jakiś programowy sposób na zabezpieczenie? Program sam pisałem.

Narazie zrobiłem sobie sprawdzanie rozmiaru pliku co do bajta jeszcze przed utworzeniem formy. oczywiście rozmiar wpisany w program odpowiada takiemu, jaki program posiada po kompresji.
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Packery służyły bardziej do zmniejszenia wielkości programu. A to że nie wykrywają ich antywirusy to bonus
 
Do góry Bottom