Zabezpieczenie swojego IP

Zedd

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 9, 2007
Posty
51
Jako, że jest temat dotyczący zabezpieczenia swojego hardware przed różnymi organami, tak jestem ciekawy, jak ma się sprawa zabezpieczenia swojego IP.

Wiem, że różne proxy nie daja 100% pewności, tak więc może są jakieś inne ciekawe metody oprócz wbicia się komuś do sieci ?
Mam nadzieję, że temat się rozwinie, jako że uważam to za ważna sprawę
<
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Nic nie daje 100% pewności więc temat niepotrzebny.
Tak czy siak zawsze można dojść do klienta. Jeśli zrobisz burdy na stornie internetowej do pały najpierw zapukają do administracji tejże strony. Jeśli na GG coś naskrobiesz i ktoś się poskarży to wtedy zapukają do administracji GG.

są jakieś inne ciekawe metody oprócz wbicia się komuś do sieci ?[/b]
To i tak nie ma sensu :]
Jeśli trafisz na klienta który zgłosi sprawę na komendę to Ci nic nie pomoże. A jeśli trafisz na takiego który nie zgłosi, bądź nie zauważy to po co się zabezpieczać ? Dlatego uważam, że temat do D.

Lepiej się nastawić, że jeśli 'coś' robisz to możesz beknąć.

Pozdrawiam,
discovery
 

Zedd

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 9, 2007
Posty
51
Możesz mi wytłumaczyć, jak ktoś Cię złapie, jeżeli pojedziesz z laptopem na koniec miasta i wbijesz komuś na Wi-fi, zrobisz co chciałeś i wrócisz grzecznie do domku ? :> Z tego co wiem, MAC adres karty sieciowej mógłby zostać w logach ale wtedy musieli by chyba całe miasto przeszukać, nie wiem jak inaczej mogli by znaleźć komputer z tą karta... Tak więc taka metoda według mnie daje 100% bezpieczeństwa, o ile w trakcie akcji nikt Cię nie złapie.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
MAC mozna tez zmienic przeciez
 

Zedd

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 9, 2007
Posty
51
Aha, tego nie wiedziałem
<

Tak więc metoda która opisałem, o ile nie złapiemy przypału podczas akcji oraz nikt się nami bardziej nie zainteresuje daje 100% bezpieczeństwo ?
 

mrx1

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2006
Posty
94
Zedd: Nie. Wszyscy twórcy pro-wirusów, które swego czasu paraliżowały setki tysięcy systemów zostali złapani. Myślisz, że byli debilami, którzy nie potrafią się zabezpieczyć? Sprawa wygląda tak, że jak wbijesz komuś na bloga na onecie i umieścisz napis OŁNT BAJ ZEDD i ten ktoś zgłosi to na policję to jeśli podjąłeś jakieś skuteczniejsze środki ostrożności to pewnie Cię nie znajdą bo nie będą marnować środków na takie pierdoły.

Jeśli jednak napiszesz wirusa który spowoduje straty rzędu wielu milionów dolarów to Cię złapią. Co do jechania za miasto - zawsze może się zdarzyć, że złapie cię kamera, zobaczą świadkowie, zostawisz jakieś ślady. Niemniej jednak, nikt nie będzie robił wielkiej operacji łapania Ciebie, jeśli wbiłeś się komuś na sweet blogaska.
 

Zedd

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 9, 2007
Posty
51
Tak wiem
<
Nie mam zamiaru "hakować" nikomu blogów czy innych głupot, co najwyżej dla treningu jednak nic nie zmieniając, nie mam nerwów żeby potem się zamartwiać
<
Po prostu z czystej ciekawości takie pytanie z mojej strony wyszło, bo wątpię żebym kiedykolwiek umiał coś grubszego
<
W każdym razie dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.
 

spiterbot

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2007
Posty
143
jest sposób bezpieczny na 100% o którym wspominałem już milion razy a mianowicie napisanie programu przy użyciu libcurl który zaloguje się na nk zbeszta wszystkich i wyloguje (lub co tam będziemy chcieli) i odpaleniu go z komputera na którym mamy trojana

P.S. polecam chińskie proxy

edit:
równie dobrze można napisać program do zdalnej obsługi gg
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Właśnie na tym polega cały myk, żeby osoby popełniające jakieś przestępstwo nie wiedziały jak policja ma ich rzekomo namierzyć i myślały, że nic się nie da zrobić po np. włamaniu się do sieci z użyciem samochodu i laptopa i późniejszej ucieczce z tego miejsca.
<


A niektórzy z budki telefonicznej dzwonią, że kogoś porwali, uciekają do innego miasta a za trzy dni nalot, puenta - nie musisz być przywiązany sznurkiem do miejsca 'zbrodni', aby Cię znaleźli.
smile.gif
 
Do góry Bottom