Zaleznosci: plyta, procek, szyna, system.

Miror

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 21, 2012
Posty
16
Zamierzam zlozyc kompa ktory: ma 10 GB RAM, obsluguje wirtualizacje, wielowatkowy, wydajny i szybki.
Czy ktos moze mi w ludzkim jezyku wylozyc wymienione zaleznosci, zebym dobrze zamowil sprzet?
Szukam w Sieci tabeli ktora w zrozumialy sposob przedstawia w/w zaleznosci, niestety nic nie znalazlem.
Na kompie chce miec zainstalowane rownolegle: Linuks Mint i Win7. Obydwa poszerzone o systemy wirtualne /nie mylic z emulacja XP na Win7/ Stad takie duze zapotrzebowanie na pamiec fizyczna.Podsumowujac potrzebne sa:
- plyta z socketem pod szybki i wydajny procesor
- procek
- min 10 GB RAM
Macie jakies ciekawe pomysly?
 

homer_

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2012
Posty
14
Akurat postawienie na Minta i W7 nie ma tutaj większego znaczenia. Współczesne procesory jak i ich architektury poradzą sobie bez problemu z obsłużeniem tych systemów. Mimo że jestem wielkim fanem AMD to chyba jednak w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na technologie Intela. Oczywiście chyba nie muszę nikogo przekonywać że podstawka LGA1155 będzie tutaj jedynym sensowym rozwiązaniem. Ogólnie to najlepiej napisz ile chcesz na to $ przeznaczyć? Rozumiem że chodzi tutaj o samą płytkę z procesorem i pamięcią? Nie wspomniałeś też nic o grafice... Posiadasz coś, czy też chcesz zakupić nową?

Pozdrawiam

edit: Pomijam kolego że wybrałeś zły dział, miejmy nadzieje że moderator będzie tak dobry i przeniesie ten temat do odpowiedniego działu :p
//Pomijam "kolego", że regulamin czytamy i od zwracania uwagi mamy moderatorów i administratorów :)
//dodoxx6
//
//PS
//Nie moderator nie będzie "tak miły" i zostawi w złym dziale ;P
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Miror

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 21, 2012
Posty
16
Odnosnie dzialu to sorki - mea culpa. $ chcialbym wydac jak najmniej z wiadomych wzgledow, wiem ze to nie najlepsza odpowiedz.
Mam uzywane: pudlo, zasilacz 550W-Corsair, napedy optyczne, wszystkich mozliwych pamieci RAM do bolu / kosci max 1GB/ przewody SATA.wentylatory
Musze kupic: Plyte, procka /szybki, wydajny, wirtualizacja, wielowatkowosc/, chlodzenie, ew pamieci, karte graf z obsluga 2 monitorow, karte sieciowa, karte bezprzewodowa.
Jedynym rozwiazaniem jest tutaj architektura 64 bit. Jak to sie bedzie mialo do OS zlokalizowanego na SSD?
 
Ostatnia edycja:

homer_

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2012
Posty
14
Jak chcesz wydać mało to możesz nabyć jakiegoś Intela i7 czy i5 z dolnej półki. Jeżeli chcesz już coś konkretnego to chyba najlepiej będzie się rozejrzeć w rodzinie Sandy Bridge-E - np. Intel Core i7 3930K(6rdzeni/12wątków). Co do płyty to coś na chipset Intel X79 Express jak np. Gigabyte GA-X79-UD7. Ogólnie to jest wróżenie z fusów, podaj przedział cenowy. Co do SSD i architektury 64 bitowej to nie będzie problemu. Pamiętaj tylko żeby dysk był konkretny, bo w przeciwnym przypadku będzie Tobie ograniczać całą resztę.

Pozdrawiam
 
Do góry Bottom