Zaplata karta w sklepie internetowym - odrebny silnik.

mixw

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 15, 2005
Posty
30
Witam !

Nosze sie z zamiarem otworzenia sklepu internetowego jednakże chciałbym aby płatności nie były rozwiazywane za posrednictwem jakiejs innej firmy a wplywaly bezposrednio na moje konto. Wiem ze jest taka mozliwosc tyle ze nie mam zielonego pojecia jak to znalezc i od czego w ogole zaczac ? I jakie wymagania trzeba spelnic aby to funkcjonowalo.

Z gory dziekuje za odp.

Pozdrawiam
Mixw
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
Jak chcesz żeby kasa szła bezpośrednio na Twoje konto to podaj jego numer :p, ale wtedy oczywiście będziesz musiał ręcznie weryfikować przelewy, ale nie masz prowizji.
Nie da się tego zintegrować z bankiem inaczej, firmy które świadczą usługi płatnicze np. PayU czy PayPal są zintegrowane z bankami, ale są one na tyle duże, że banki chcą się z nimi dogadać i dać im dostęp do swoich systemów. Wątpię żeby banki chciały w ogóle z Togą gadać jak nie będziesz miał przychodów rzędu kilku milionów złotych rocznie.

Coś co mi przychodzi do głowy, jako częściowe obejście:
-Na stronie dajesz numer Twojego konta w banku
-Piszesz do klientów żeby w tytule wpisywali numer zamówienia
-Piszesz skrypt który loguje się do Twojego banku i sprawdza co przyszło, jak znajdzie przelew to go zatwierdza
Przy czym przelewy idą jakiś czas, jak to będzie między bankowy, jest to trochę hax, no i nie wiem czy regulamin banku na to pozwala.
 

roller

Użytkownik
Dołączył
Listopad 28, 2012
Posty
24
Niby to obejście można stworzyć, ale uważam, że bank musi być o tym poinformowany i wyrazić zgodę.Bo jak wykryją u ciebie ten hahmynt to z pewnością będą kłopoty.
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Gotowe rozwiązania to DotPay lub Paypal (klienci mogą podać numer karty kredytowej i wysłać kasę "natychmiastowo"). Przelewy masz na konto z serwisu DotPay czy Paypal - trwa to kilka dni i trzeba zweryfikować konto, ale to najpopularniejsze rozwiazanie na dzień dzisiejszy.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Może poszukaj informacji na temat płatności kartami za pomocą kodu CVC i wdroż to ;). Pozostaje kwestia bezpieczeństwa jeśli się tym nie zajmowałeś, pamiętaj że klient jest najważniejszy i sposoby powyższych osób są łatwiejsze do implementacji i dużo bezpieczniejsze.
 

mixw

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 15, 2005
Posty
30
A masz jakies pomysly jakby to mialo dzialac ? Problem polega na tym iz w moim przypadku marże nie beda zbyt wysoki i musze sie liczy z kosztami a z tego co mi wiadomo serwisy ktore wczesniej zostaly wymienione biara jakas kase za wyplate pieniedzy.
 

mixw

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 15, 2005
Posty
30
Jezeli chodzi o podanie numeru konta na stronie to tez nie przejdzie poniewaz przelew musialby byc wtedy miedzynarodowy.
 
Do góry Bottom