Zawartość keyloggera

mafesto

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 14, 2012
Posty
1
Witam. Na mój komputer dostał się trojan/keylogger. Moje pytanie brzmi: jak mogę sprawdzić kto jest jego autorem? Mam na myśli np. e-mail na który są wysyłane dane.
Wiem już, że snifferem, ale jakim i jak? Nie bawiłem się nigdy w takie rzeczy.
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
Wireshark albo Cain&Abel, ciezko w 1 zdaniu opisac jak uzyc sniffera to wyciagniecia potrzebnych Ci informacji, radzilbym poczytac troche wlasnie o sniffingu, atakach Man in the middle, powinienes sam dojsc do tego ktore pakiety za co odpowiadają ;D Nie mam wizji jak Ci to wytlumaczyc, moze ktos bardziej kreatywny sie wypowie po mnie ;)

Pzdr
 

fortowiec225

Użytkownik
Dołączył
Maj 20, 2012
Posty
149
Snifferem co najwyżej podsłuchasz ruch sieciowy... Dekompilacja programu i możemy dowiedzieć się gdzie dane są wysyłane.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Snifferem co najwyżej podsłuchasz ruch sieciowy... Dekompilacja programu i możemy dowiedzieć się gdzie dane są wysyłane.
Moim skromnym zdaniem Dano ma również racje ze snifferem, sam sobie odpowiedz do czego on służy... czyżby do podglądania ruchu na wszelakich protokołach? Skoro potrafimy u kogoś przechwycić podobne informacje, to czemu nie u siebie? yyyy...
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Obstawiam, że i tak keylogger/trojan odpala się wraz ze startem systemu :)
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Z treści wynika że ''dostał się'' a nie jest przetrzymywany na komputerze od tak wydaje mi się, więc problem też znika.


Akurat od takich problemów są wirtualizacje różnego typu i piaskownice.
 
Do góry Bottom