Zdalne wyłączanie aplikcjii

DEVINPL

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 12, 2008
Posty
2
Witam!
Chciałbym prosić o pomoc , ponieważ w mojej sieci lan mam 1 osobę która cały czas ściąga programem p2p Ares.Chciałbym dowiedzieć się czy jest jakiś trojan który pozwoli mi zdalnie wyłączyć tą aplikację a najlepiej pozwolić na skasowanie lub zablokowanie jej.
Pozdrawiam!
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Zdecydowana większość trojanów ma opcję zabijania procesów a kasowanie plików powinien posiadać praktycznie każdy. Jedynym problemem będzie podesłanie trojana ale można wymyślić jakiś powód
<
 

Dodo86

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2008
Posty
31
idz do tej osoby w odwiedziny na kawe /herbate. jak bedziesz u niego koles pojdzie do kuchni przygotowac herbatke, a ty mu wejdz na kompa i z dyskierki (dyskietka co to?
<
) podrzuc server. jak cos to wylacz przy okazji antyvira. wroc do domu i kasuj mu wszystko;]
 

DEVINPL

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 12, 2008
Posty
2
idz do tej osoby w odwiedziny na kawe /herbate. jak bedziesz u niego koles pojdzie do kuchni przygotowac herbatke, a ty mu wejdz na kompa i z dyskierki (dyskietka co to?
%3C
) podrzuc server. jak cos to wylacz przy okazji antyvira. wroc do domu i kasuj mu wszystko;]

z podrzuceniem problemu nie ma bo mieszkamy w 1 domu:) i moge wejsc w kazdej chwili 1 problemem moze byc kaspersky i proszę polećcie mi jakiegoś trojana który ma ta opcję
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Compiler

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 8, 2007
Posty
3
Ja mam inną radę
smile.gif

Można przecież zablokować uruchamianie tego programu bez trojana itp
smile.gif

Pytacie jak?
Otóż wyjaśniam :

Oczywiście dla systemu Win XP

Klikamy Start-> Uruchom
Wpisujemy gpedit.msc
Otworzy się okno, teraz przechodzimy do 'Zasady grupy' i rozwijamy gałąź 'konfiguracja użytkownika', następnie 'Szablony administracyjne, System' teraz po prawej stronie okna dwukrotnie klikamy na zasadę 'Nie uruchamiaj określonych aplikacji systemu Windows' (domyślnie jest ona wyłączona)
Teraz należy wcisnąć opcje 'Włączone'
Następnie przycisk 'Pokaż' i otworzy się nowe okno
Aby dodać program który chcemy blokować klikamy przycisk 'Doadaj' i wpisujemy nazwę pliku uruchamiającego który chcemy blokować np. notatnik czyli piszemy notepad.exe.

I to tyle
smile.gif

Prawda, że proste ?
<
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Wiem jak to sie odbywa w gpedit.exe ale czy ktos wie jak to sie odnosi do rejestru (który wpis) za to odpowiada??
 

Compiler

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 8, 2007
Posty
3
Wystarczy trochę poszukać w google:

"Jeżeli wybranemu użytkownikowi chcesz zablokować możliwość uruchamiania niektórych aplikacji w kluczu:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
dodaj wartość DWORD RestrictRun i przypisz jej 1.
Teraz utwórz podklucz (nie myl z utworzoną już wartością DWORD):
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer \RestrictRun]
W prawym oknie dodaj kolejne wartości ciągu (typu REG_SZ) definiując aplikacje, które chcesz zablokować."
 
Do góry Bottom