Zlecę zcrackowanie

josephk

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2006
Posty
9
Sprawa dotyczy aplikacji napisanej w C++ (VC++ 6) dla PocketPC
Jest to klient aplikacji klient-server. Mam i klienta i serwer.
I wygląda to tak:
1) mam 2 wersje skompilowanego programu - w jednej jest funkcjonalność, na której mi zależy, ale serwer wymusza nowszą wersję (gdy za pomocą edytora zasobów zmieniam wersję na odpowiednią program po połączeniu wiesza GUI (tzn w tle działa ale GUI się wiesza) - prawdopodobnie na skutek otrzymania danych w formacie przez niego nie oczekiwanym), co uniemożliwia wywołanie intersującej mnie funkcji poprzez kliknięcie w odpowiedni button
2) mam też nową wersję programu - w której niestety po kliknięciu w button otwierający formę, na której jest button wywołujący ową interesującą mnie funkcję uzyskuję msgBox, że funkcja została zoblokowana
3)jako, że jako programista znam przyzwyczajenia takowych - podejrzewam, że autor zamiast wycinać całą funkcjonalność zminił jedynie funkcję wywoływaną przez kliknięcie w button na ów msgBox
4) przeglądanie zasobów wydaje się potwierdzać tezę z punktu poprzedniego

Niestety moja dotychczasowa wiedza nie tyczy się żadnego z języków z rodziny C czy assemblera, co skutecznie przeszkadza w zrozumieniu zdebugowanego kodu (program IDA Pro pięknie to rozkłada) nie mówiąc już o podmianie funkcji wywoływanej przez klika w button.
Z mojej dotychczasowej wiedzy wynika, że jako, że PocketPC na którym biega ten soft to WM6 to pewnie dałoby radę zrobić to co chcę za pomocą wstrzyknięcia DLL wywołującej interesującą mnie funkcję (ewentualnie wysyłającą dokładnie taki sam pakiet do serwera jaki wywołyje ta funkcja - przy założeniu, że program działa a jedynie GUI padło - program powienien odczytać i zapisac dane w bazie, którą potem mogę odczytać), jednak nadal wiąże się to ze zrozumieniem zdeasemblowanego kodu - a z tym u mnie ciężko a nie mam czasu się uczyć Reverse Eng.

Tak więc zadanie dla ambitnych - zlecę odblokowanie interesującej mnie funkcji. Więcej info na priv.

Przy okazji pytanie dla tych co się w tym orientują - czy robiliście już podobne rzeczy dla pocketPC i czy znacie jakieś lektury, które pomogą mi się podszkolić w danym zagadnieniu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom