zmiana procesora

linux1234

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 22, 2011
Posty
16
Siemka mam do was pytanie mam płytę główną asus P5GD1 PRO i procesor pentium4 2.8 Ghz socket 775

i chciał bym zmienić procek na pentium4 3.2 Ghz tylko czy poczuję jakąś różnice w szybkości ?
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
wszystko jedno jaki typ, nie warto inwestować w tego typu wymianach. Po prostu szkoda kasy nawet jeżeli jest to 30 zł

// Chyba że masz za darmo to co innego.
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
Legalni roznia sie jadrem przez co sa rozne wyniki dla OC ale mniejsza z tym... dzisiaj mam dobry dzien wiec moge sprzedac Q6600 salacr malay G0 parametry poszukaj sobie na ceneo etc. za 199 PLN, gwarancja 5 miechow
 
Ostatnia edycja:

Samaramabezkol

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 3, 2011
Posty
10
Tak jak poprzednicy. Nie ma co inwestować w procesor o 400 MHz lepszy. Jeżeli nie chcesz dużo wydawać, kup dobre chłodzenie i zajmij się podkręceniem ale nie wiem czy z tego procesora coś dużo wyciśniesz.
 

Error_company

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 16, 2011
Posty
12
Ja z P4 2,99 wyciągam 3,66 na chłodzeniu wodnym temperatura 50* a na oryginalnym chłodzeniu bez podkręcania miał ponad 50*.

Atlona XP 1.4 GHz rozpędzałem do 4.2 GHz ale temperatura była ok. 80*.

Ale i tak mimo wszystko nie opłaca się. Lepiej już zmienić kompa albo zmienić mu procka na Pentium D 2,2 GHz, czasami idzie je dopaść za mniej niż 50 zł.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Szukaj wąskich gardeł komputera. Osobiście proponuje dla podniesienia wydajności inwestować w RAM. Chociaż parametrów więcej nie podałeś. Sama większa ilość kwantów wykonywanych na daną jednostkę czasów nic nie da jak nie mamy gdzie przetwarzanych danych na bieżąco trzymać.
 

Samaramabezkol

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 3, 2011
Posty
10
Jeżeli chciałbyś mieć szybszy komputer to najlepiej pozbierać i kupić wszystko razem. Albo możesz też dorwać jakąś płytę główna z podstawką na twój procesor, dobrymi ramami i pci-ex i dokupować rzeczy, np. C2D za 100 można dostać. Ale raczej to się nie opłaca więc jak chcesz coś zrobić z kompem to lepiej pozbieraj kase i kup kompa z dobrym amd black edition. Są one wydajne i tanie
 
Do góry Bottom