Zmiana...

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Od dość długo zastanawiam się czy nie zmienić sobie systemu na linuxa. I tutaj potrzebuję waszej porady. Jakiego linuxa wybrać ?? I czy jeśli zainstaluję linuxa, to czy muszę deinstalować windowsa ?? Poza tym, słyszałem, że niektóre linuxy uruchamia się komendami... Czy to prawda ?? I czy istnieje jakaś wersja linuxa, którą mogę sobię przetestować np. z płytki nie instalując ??
 

rentgen16

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 7, 2007
Posty
46
Originally posted by widmo17
Jakiego linuxa wybrać
Ja Ci polecam Ubuntu. Jest prosty i da Ci poznac czym jest linux
smile.gif

Originally posted by widmo17+--><div class='quotetop'>CYTAT(widmo17)</div>
I czy jeśli zainstaluję linuxa, to czy muszę deinstalować windowsa[/b]
Nie. Linux ma cos takiego jak GRUB czyli wybor systemu na samym poczatku odpalenia kompa.
Originally posted by widmo17@
Poza tym, słyszałem, że niektóre linuxy uruchamia się komendami... Czy to prawda
Kazdy linux opiera sie na komendach. W tej chwili sa do nich menadzery okien takie jak KDE czy GNOME, ktore zastepuja pisanie komend.
<!--QuoteBegin-widmo17

I czy istnieje jakaś wersja linuxa, którą mogę sobię przetestować np. z płytki nie instalując
Jest i to nie jedna. Np Ubuntu
smile.gif
Odpalasz z plytki, mozesz poznac system a jak CI sie spodoba to masz na pulpicie "install"
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Originally posted by widmo17
dzięki :jupi:
Poszukaj na stronie Ubuntu to nawet zupełnie za darmo wyślą ci do domu płytkę z tym systemem i nawet dołączą naklejki
<

Mi przysłali na nazwisko oczywiście Smark :hahaha:
<

Oczywiście trzeba troszkę poczekać zanim dojdzie za granicy państwa Polskiego hehe
<

Język Polski dostępny ;P
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Originally posted by Dark Smark+--><div class='quotetop'>CYTAT(Dark Smark)</div>
<!--QuoteBegin-widmo17
dzięki :jupi:
Poszukaj na stronie Ubuntu to nawet zupełnie za darmo wyślą ci do domu płytkę z tym systemem i nawet dołączą naklejki
<

Mi przysłali na nazwisko oczywiście Smark :hahaha:
<

Oczywiście trzeba troszkę poczekać zanim dojdzie za granicy państwa Polskiego hehe
<

Język Polski dostępny ;P[/b]
Już ściągnąłem ten system (grymaśny gąsiorek, czy jakoś tak ;] )

Zaraz przetestuję ;]

[ Dodano: 07-11-2007, 08:46 ]
Aha, i jeszcze takie pytanko- jak odinstalować ubuntu z windowsa XP ?? Jak mam wgrany i ten i ten system ??
 
Do góry Bottom