Zmiany ikon --- było już

marcel3miasto

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 14, 2004
Posty
27
Witam, problem poruszany juz na forum ale niestety niedokończony.
Problem w tym, że:

  • program ResHacker niestety nie radzi sobie ze wszystkim, nie zmienia ikony.
    można użyć Joinera ale nie chcę bindować pliku, nie jest mi to teraz potrzebne,
    ExeScope nie zmienia ikon trojanów spakowanych upx-sem ani bindowanych, tak samo nie zmieni ikony wspomagacza 0.39 - pojawia się komunikat że plik jest spakowany i nie można w niego ingerować... bla bla bla

    • PYTANIE
      Czy znacie proga który bez problemu zmieni ikonę pliku exe, bez bindowania itd. ????
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
WinRarem zmienisz ZAWSZE ikonę archiwum SFX na taką jaką chcesz. Opcje "wykasuj po uruchomieniu" i "uruchom po rozpakowaniu" rozwiążą Twoje problemy
smile.gif
A najlepiej zmontuj odpowiedni *.bat i zrób żeby się uruchamiał po rozpakowaniu. Tyle jest możliwości...
 

Xeo

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 8, 2004
Posty
7
icosetup lub ice setup tym zmienisz we wszyttkim a i jeszcze mozesz zmienic eico to som programy do zmiany wszystkich ikinek
 

marcel3miasto

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 14, 2004
Posty
27
Originally posted by Xeo
icosetup lub ice setup tym zmienisz we wszyttkim a i jeszcze mozesz zmienic eico to som programy do zmiany wszystkich ikinek
Nie do końca się zrozumieliśmy.
Program do wyciągania ikon z aplikacji mam bardzo dobry, chodzi o program którym zmienię ikonę pliku *.exe, z instalacyjnej na np. worda
IcoSetup ekstraktuje tylko ikony do plików ico a nie ma mozliwości zmiany ikon plików wykonywalnych.
 

marcel3miasto

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 14, 2004
Posty
27
Może.. od początku.

Tworzę serwer Wspomagacz Reload 0.39 (jest (auto cenzura)) o nazwie próbny.exe

Chcę zmienić ikonę instalacyjną na inną bez bindowania pliku więc używam Resourse Hacker - PRÓBUJĘ COŚ ZMIENIĆ I POJAWIA SIĘ OKNO:
SNAG-01.jpg

PLIK SKOMPRESOWANY - BRAK MOŻLIWOŚCI INGERENCJI.

Próbuję następny: Restorator 2.50, ale sytuacja ma się następująco:
SNAG-02.jpg


za każdym razem kiedy próbuję cokolwiek zmienić we Wspomagaczu pojawia się USZKODZONE ZASOBY

Odpalam ExeScope i.....
SNAG-03.jpg


.... plik skompresowany... nic nie można zrobić.

CHCĘ TYLKO ZMIENIĆ IKONĘ... Z INSTALACYJNEJ NA INNĄ.... JAKIM PROGRAMEM ZROBIĘ TO NA WSPOMAGACZU????

wyżej widoczne zdjęcia zostały zrobione na tym samym pliku, uruchamianym tylko na innych programach.
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Ludzie. qrcze, myślcie trochę konstruktywnie. Przecież widzisz że żaden program nie poradzi z ingerencją w ten plik więc po co się męczyć i odkrywać czym go popakowali, włącz WinRar i go spakuj zmieniając ikonę archiwum. TO TAKIE TRUDNE?? WinRar nie zmieni Ci NIC TOTALNIE w tym pliku więc mogą se go spakować jak tylko chcą. W ogóle, odkąd mnie m. in. rywin oświecił na temat WinRara, to uważam że to jeden z najlepszych chaksiorskich progów ;-)
 

marcel3miasto

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 14, 2004
Posty
27
już próbowałem. UPX nie pomaga.

Może w tym temacie wypowie się twórca Wspomagacza, jak zmienić w nim ikonę.




Originally posted by Barca
WinRarem zmienisz ZAWSZE ikonę archiwum SFX na taką jaką chcesz. Opcje "wykasuj po uruchomieniu" i "uruchom po rozpakowaniu" rozwiążą Twoje problemy
smile.gif
A najlepiej zmontuj odpowiedni *.bat i zrób żeby się uruchamiał po rozpakowaniu. Tyle jest możliwości...

Barca, zmontuj odpowiedni *.bat... niestety nie jestem tak zaawansowany jak część użytkowników tego forum. Nie wiem jak "utworzyć" odpowiedni bat.



Jeszcze jedna sprawa.

Mam zrobiony plik server.pps .exe plik spakowany winrarem z dopiskiem komentarza
Silent=1
Setup=server.pps .exe

zmiana ikonki pliku sfx udała się w funkcjach zaawansowanych SFX.

Problem w tym że przy przesyłaniu Trojana outllokiem albo batem (eudora robi to samo) przy wgrywaniu załącznika, przybiera on zpowrotem ikonę instalacyjną, po której ofiara od razu kapnie się o co chodzi...

Czy zna ktoś lekarstwo na ten problemos???
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
No no, to ciekawe co mówisz, ja nigdy mailem nie wysyłałem więc nie wiem (umieszczałem na stronach, ciiiii)
smile.gif
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
No gotowca Ci nie dam bo to przecież zależy od konkretnej sytuacji. Możesz np. wpierw skopiować plik trojana gdzieś głęboko do katalogu windows, potem wykasować ten co został, uruchomić ten z windowsa, pododawać wpisy do rejestru. Wszystko oczywiście za pomocą hideex.exe coby się shell nie pojawił
smile.gif
Ewentualnie możesz dodać uruchomienie fałszywego pliku (że np. jakiś błąd wystąpił czy cuś). Wedle Twojej fantazji
smile.gif

A no i ja np. często jeszcze na samym początku wyłączam proces i daję delete w to miejsce gdzie kopiuję plik - bo zawsze patrz co się dzieje jak gośc drugi raz ten plik uruchomi - WinRar się potrafi wtedy zdradzić
<
Sprawdzisz, będziesz wiedział o ci mi biega
smile.gif
Pozdrawiam
 
Do góry Bottom