środowisko dla programisty?

orzel111_0

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 10, 2011
Posty
29
Witam
mam dość nietypowe pytanie do programistów które mnie dręczy i nie mogę znaleźć na niego odpowiedzi, otóż idąc do pracy jako programista mogę sam wybrać środowisko programistyczne w jakim chcę pracować, czy jednak muszę korzystać ze środowiska jakie posiada dana firma? ;)
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Sam wybierasz, jeśli spełnia wymogi które musisz w danej pracy osiągnąć i nie jest to pirat :D
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
Sam wybierasz, jeśli spełnia wymogi które musisz w danej pracy osiągnąć i nie jest to pirat :D
Nie wiem w jakiej firmie pracujesz, ale w normalnej firmie jak by na coś takiego pozwolili to był by taki burdel na kółkach żeby z Amsterdamu przyjeżdżali to oglądać.

Bardzo dużo zależy od technologii, ale w większości środowiska nie są ze sobą kompatybilne, porównaj sobie programowanie w C++ w Visual Studio i w Buliderze, tam nawet kompilator jest inny. Albo zobacz Jave i święte wojny między Netbeans i Eclipse.

A nawet jeżeli używali byście tego samego kompilatora, oprócz samego kodu są pliki projektu(solucji) oraz pliki konfiguracyjne które zależą do środowiska i takie pliki także lądują na systemach kontroli wersji.
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
No ja nie wiem jak jest z C++ itd, ale do PHP można używać czego się chce bo i tak pliki są na SVN
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
Z PHP się zgodzę, bo ostatecznie kod jest wykonywany na serwerze i nie jest wcześniej kompilowany, ale też nie końca, nie jestem wstanie sobie wyobrazić np. podpięcia unittestów pod notatnika :D nie wspominając o narzędziach jak StyleCop. Podobnie były by problemy jak byś próbował połączyć środowisko z SVNem, często się to tak integruje że z poziomu IDE możesz zaznaczyć fragment kodu i zwrócić go podczas code rewiev od razu do reviewboarda czy innego narzędzia.

Ogólnie profesjonalne programowanie zespołowe bardzo różni się organizacją pracy od programowania samemu w domu. Teoretycznie zawsze można konfigurować wybrane środowisko, żeby osiągnąć podobne możliwości jak w innym, ale w rzeczywistym projekcie nie ma na to czasu.

Inaczej też traktuje się zespół gdzie jest dwóch deweloperów którzy siedzą w jednym pokoju, a inaczej gdzie jest 40 rozproszonych po kliku krajach. Im mniej osób tym na więcej swobody można sobie pozwolić.
 
Do góry Bottom