ACTA

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Zgadzam się z Nowy_me, jeżeli ktoś ma pojęcie to i tak to wszystko obejdzie i dalej będzie "wolny w internecie"
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Czyli jest szansa na zmniejszenie ilości trolli w internecie :)
 
Ostatnia edycja:

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Ja osobiście jestem wielkim przeciwnikiem ACTA i podobnych pomysłów, ale jestem jakoś dziwnie spokojny(pewnie jak większość osób znających się trochę na rzeczy) że co by nie robili to Internet i tak znajdzie rozwiązanie. Dlatego myślę że odzew tutaj jest mały.
Też jestem spokojny. Plan już mam... w zasadzie nic się nie zmieni. ;)
Robie takie minimum, żeby nie być absolutnie biernym i ożywić dyskusję na forum.
Co do TOR'a, to nie zda egzaminu, jeśli dostawcy internetu będą sprawdzać wszystko co robisz, ale i na to są sposoby. Tylko im staną się popularniejsze, tym trudniej z nimi będzie.
Zgadzam się z Nowy_me, jeżeli ktoś ma pojęcie to i tak to wszystko obejdzie i dalej będzie "wolny w internecie"
Wolność jak na wojnie. Faktycznie, wiele mi się nie zmieni. Co najwyżej parę stron zamkną. Będzie trzeba bardziej ukrywać pewne dane. Ale faktycznie, dla niektórych nic się nie zmieni i dlatego podchodzę z dość dużym spokojem do tego. Walczę w imię pewnych zasad i też nie atakując serwery czy czy jakoś inaczej h4x0rSk0, może uda się przekonać ich inaczej.
Ale nie wszyscy mają pojęcie i tu pojawia się problem.
Ja takiego problemu nie widzę. Łatwiej będzie rozróżnić kto ma jakieś pojęcie a kto nie - strona pozytywna.
Czyli jest szansa na zmniejszenie ilości trolli w internecie :)
Niestety raczej mała - trolowanie nie jest zakazane.
 
Ostatnia edycja:

Reminisce

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 23, 2012
Posty
9
Ja takiego problemu nie widzę. Łatwiej będzie rozróżnić kto ma jakieś pojęcie a kto nie - strona pozytywna.
Niby prawda, ale nie każda osoba która jest 'spoko, fajna' itp etc musi mieć jakieś pojęcie, a w takim wypadku zostałyby tylko osoby które mają jakiekolwiek pojęcie.
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
Co do TOR'a, to nie zda egzaminu, jeśli dostawcy internetu będą sprawdzać wszystko co robisz
nawet jak dostawca sprawdza co robisz i filtruje węzły wejściowe sieci TOR można korzystać z mostków, dowodem na to że TOR świetnie daje rade nawet jak całe państwo jest przeciw użytkownikom są Chiny i Iran(a zauważ że to już są naprawdę skraje przypadki), ale oczywiście zakładam, że metody dostawców na pewno będą ewoluować, ale tak samo TOR(lub alternatywne rozwiązania), a wydaje się że użytkownicy na razie są dwa kroki przed dostawcami
zobacz też ile zasobów(ludzi i sprzętu) trzeba by poświęcić żęby dokładnie śledzić ruch z jednej maszyny, w takim kraju jak Polska wprowadzenie takich rozwiązań zajmie dekady

Ale nie wszyscy mają pojęcie i tu pojawia się problem.
myśle że z wtyczką do przeglądarki ludzie sobie poradzą :D

Moim zdaniem to chytry plan ekipy rządzącej, pułapka na hakerów. Dzięki temu tak dużo "hakerów" właśnie się ujawnia, a władze łowią sobie te rybki
wątpie, jeżeli chodzi o elite, to ich nikt nie złapie, rząd polski może najwyżej złapać nastolatka który włączył LOIC na złej stronie
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Nie wiem czy czasem tor nie szyfruje dodatkowo :) Mi się nie podoba globalizacja świata dlatego dla ACTA mówię nie, nawet głupie euro... :)
 

Reminisce

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 23, 2012
Posty
9
Usilnie twierdzi, że podpisze i, że nie ugnie się pod atakami hakerów... Cóż, jeżeli faktycznie podpisze to dopiero polski rząd będzie miał kłopoty.
 

Drako110

Użytkownik
Dołączył
Maj 25, 2011
Posty
4
A.c.t.a

Jełop tusk postanowił roz*******ić internet przez wprowadzenie A.C.T.A (Anti-Counterfeiting Trade Agreement)
który ma za zadanie wyeliminować piractwo.
Efektem ubocznym będzie monitoring naszego ruchu w sieci przez dostawców internetu
cenzura oraz zakaz szyfrowania pakietów, emailów, plików
utrudniając nam ominięcie tego chorego systemu.

Podsumowując ACTA wprowadzi coś na kaształt systemu cenzury znanego nam z Chin.

opis acta z wiki

http://pl.wikipedia.org/wiki/ACTA

dokument ACTA z przecieku

http://www.laquadrature.net/files/201001_acta.pdf

Osobiście myślę nad przejściem do anonimowych sieci takich jak: Tor, freenet, albo I2P
myślicie że to może pomóc ?

W każdym razie jeśli ktoś posiada jakiś pomysł jak można się przed tym zabeZpieczyć,
lub chcę podzielić się swoją opinią na temat ACTA zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam D110
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ANM

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 23, 2012
Posty
2
Po podpisaniu ACTA dopiero zacznie się blokowanie stron premierów itp.
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Najbardziej jednak w sprawie ACTA denerwuję mnie to, że pojawiło się mnóstwo script kiddies (LOIC). Ludzie zaczęli podszywać się pod anonymous, cytować ich motta, rozpowszechniać zdjęcia. Zaczęli się wypowiadać ludzie, którzy nie mają pojęcia o samym działaniu internetu jak i o ACTA, nie przeczytali ustawy, tylko zaczęli napędzać masową panikę, która i tak jest rozpowszechniona przez media..
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Jestem przeciwny ACTA, jak również deface'owi stron rządowych bo Donald jest znany z tego, że jak znajdzie wroga publicznego (patrz kastracja pedofilów - 0 efektów, dopalacze - dalej dostępne w internecie itp.) to będzie podcierał sobie tym d*** w mediach jaki to jest nieugięty wobec żądań terrorystów przez co niektórzy ludzie będą dalej żyli w przeświadczeniu jaki to twardy i profesjonalny mają rząd.

Bardziej jestem zasmucony brakiem jakiegokolwiek protestu ze strony administratora, boli mnie to że takie forum jak to nie umieściło żadnego bannera lub jakiejkolwiek innej informacji, że nie zgadza się z jutrzejszym podpisaniem ACTA przez polskiego ambasadora w Japonii. Dodanie bannera informacyjnego, czym jest ACTA jest najlepszym wyjściem, żeby jak najwięcej ludzi dowiedziało się w co nas pakuje nasz rząd.

Mam nadzieję że Ahates się zreflektuje i pójdzie w ślady wielu polskich serwisów.
 

ANM

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 23, 2012
Posty
2
Nie wszyscy się podszywają. Anonimowym może być każdy. To nie jest jaki klan, że musisz napisać do jakiegoś szefa, żeby Cię przyjęli.. Oni nie mają przywódców.
 

Drako110

Użytkownik
Dołączył
Maj 25, 2011
Posty
4
Nie wszyscy się podszywają. Anonimowym może być każdy. To nie jest jaki klan, że musisz napisać do jakiegoś szefa, żeby Cię przyjęli.. Oni nie mają przywódców.

owszem może być. Ale w świetle ACTA które defakto już zostało podpisane, jest to obecnie nielegalne :p
no cóż chinole se poradzili to i my damy rade
 

Venomous

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 21, 2012
Posty
6
Cholernie motywujące...


Wszyscy możemy należeć do Anonymous, dlatego razem jesteśmy tacy potężni.

Z tego co wiem, aby ACTA mogło jeszcze w pełni funkcjonować musi się na to zgodzić prezydent...
 
Do góry Bottom