Czyzby trojan?

R

rafal

Gość
Mam problem. Nie wiem czy nadaje sie to na to forum czy nie ale problem jest taki:
Jednego dnia zamknalem komputer (pc) i wszystko bylo ok. Nastepnego przy starcie pojwawila sie informacja ze jest zbyt malo pamieci na uruchomienie jakiego execa. Reset. Ta sama informacja dotyczaca jakiegos innego execa. Wszystkie programy dzialaly i dzialaja ok oprocz Norton Utilities ktory dzialal przez ok 10 sekund potem nikl i pokazywal sie pulpit. I tak za kazdym razem. Ponowna instalacja NU trwala tez ok 10 sekund potem setup znikal i znowu pulpit.
AdAware wykryl wpis z winkpfv.exe ktory tez siedzial w rejestrze. Pomyslalem ze to moze to. Wycialem, zresetowalem, pomoglo - nie pokazywal sie komunikat o braku pamieci. Za jakis czas przy nastepnym starcie znowu to samo.AdAware wykryl wpis winkjc.exe.
Oba exe-ki chca dostepu do sieci (wykrywa to u mnie ZoneAlarm). Czy jest to trojan czy jakies inne swinstwo?
Jesli tak, to co robic?
Rafal
 

Miki

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 14, 2002
Posty
286
Moze byc to trojanek ale nie wiem jaki albo jas vir
najprostrza rada wywal ten plik po dosem.
 
R

rafal

Gość
Wyrzucenie tego pliku pod dosem nic nie daje.Generuje sie nowy exec pod inna nazwa w systemie i jest w rejestrach
 

Miki

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 14, 2002
Posty
286
Wyrzucenie tego pliku pod dosem nic nie daje.Generuje sie nowy exec pod inna nazwa w systemie i jest w rejestrach[/b]


Zobacz w rundll32.exe czy nie jest jakis podejrzzey.
Sprawdz wszstko msconfig co jest podejrzane to wywalaj.
 

a5a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2002
Posty
579
www.mks.com.pl

Przeskanuj dysk skanerem online. Ale ten skaner i tak jest do dupy. Jak chcesz to ci moge przeslac mks_vira pelna.I wtedy napewno ci wykryje. CHyba ze to jakis trojan ktory zabija mks_vira w pamieci.
 
Do góry Bottom