DYSK TWARDY SAMSUNG SATA

grindsoul

Użytkownik
Dołączył
Maj 18, 2008
Posty
9
witam. mam dysk twardy samsung podłączony na serial ata i od pewnego czasu dzieją się dziwne rzeczy, a mianowicie: dysk zaczyna wydawać dziwne odgłosy (cos w nim przeskakuje) w wtedy komputer na chwile się zawiesza. czasami te "dolegliwości" ustępują i mogę dalej pracować na komputerze, ale dzieje się też tak ze wyskakuje mi niebieska plansza z błędami i napis "zrzucanie pamięci fizycznej". przypuszczam, że to dysk jest już na wymarciu ale bardzo prosiłbym o jakąś opinię na ten temat. może są jakieś programy do defragmentacji? wiem że najlepszym rozwiązaniem było by kupienie nowego dysku ale chciałbym jakos ten uratować. bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 

Darkoss1992

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 21, 2008
Posty
3
"niebieska plansza z białymi napisami" a nie są to tzw. błędy w dysku? Może by tak "chkdsk /f" ??
 

grindsoul

Użytkownik
Dołączył
Maj 18, 2008
Posty
9
format dysku jak na razie odpada, więc spróbuję pobawić się tymi programami do defragmentacji.

tutaj jest zdjęcie tej planszy: Zdjęcie
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Heh, miałem ten sam problem tylko u mnie nawala plik 'atapi.sys'. Nie wiedziałem o co w tym chodzi przez jakiś czas. Ale teraz wiem
smile.gif


Przegrzewa Ci się komputer. U mnie błąd pokazywał się na laptopie, a przyczyną było to, że stawiałem to albo na miękkich powierzchniach albo spód przylegał np. do biurka. Zrobiłem sobie 0.5cm podkładki z gumy i nie stawiam na miękkim. I błędu nie ma.
Może wiatraczek Ci nawalił.
Zobacz temperaturę.
 

grindsoul

Użytkownik
Dołączył
Maj 18, 2008
Posty
9
CURRENT SYSTEM TEMPERATURE - 32 <sup>o</sup>C

CURRENT CPU TEMPERATURE - 51<sup>o</sup>C

wszystkie wiatraczki chodzą jak należy. dołożyłem nawet dwa dodatkowe na bocznej ścianie obudowy
 

skynet1248

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 21, 2008
Posty
41
<div class='quotetop'>CYTAT(grindsoul @ 4.05.2009, 13:07) <{POST_SNAPBACK}></div>
zrzut ekranu - tutaj są te dane ze smarta o ile o to chodziło[/b]

mógłbyś przewinąć w dół i dać drugiego screena żeby było widać wszystkie info o dysku.

Trochę niepokoi duża liczna przelokowanych[207] sektorów, trochę dużo.

Zaznacz ignore i read jak na tym screenie link i przeskanuj dysk[przycisk START].

jak skończy daj screena.
 

skynet1248

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 21, 2008
Posty
41
Więc dysk już trochę przepracował, jest dużo wolnych sektorów.
Najlepiej kupić nowy dysk, przenieść wszystko najlepiej przez sklonowanie dysku, nie będziesz musiał instalować windowsa itp.
Później wyzerować dysk i remapować wszystko co większe od 200ms i będzie to jakoś chodziło, taki dysk możesz używać jako magazyn na mniej ważnych danych, np. filmy czy cokolwiek co w razie awarii można ponownie pobrać z netu.

Tu masz instrukcję jak wykonać kopię Link
A tu jak wyzerować Link
 
Do góry Bottom