Gaszenie całych ulic - na własną odpowiedzialność!

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
Witam dziś chciałem zaprezentować coś z elektryczności tylko pamiętać należy o jednym prąd może zabić! Jednak w tym wypadku jest małe prawdopodobieństwo porażenia prądem.
Autor nie bierze żadnej odpowiedzialności za treść umieszczoną w tym temacie

Gaszenie całej ulicy co potrzebne:

- Telefon ewentualnie Latarka.

Szukamy w mieście transformatora który jest zabudowany szukamy przed nim skrzynki czasami jest czasami jej nie ma jeżeli skrzynka jest na skrzynce umieszczona jest zazwyczaj fotodioda która wygląda tak jak na zdjęciu.
fotouu0.jpg

Jezeli zaś zabudowany transformator nie ma tej skrzyneczki z przodu. Wtedy zazwyczaj fotodioda umieszczona jest w okienku bądź na dachu transformatora.

Jest noc chcemy zgasić światła podchodzimy z telefonem i świecimy w ta fotodiodę najlepiej niczego nie dotykać ponieważ możemy zostać porażeni prądem jeżeli będzie przebicie na transformatorze. Wystarczy świecić 5 sek aby zgasić ulice podłączoną do transformatora, ale trzeba mieć telefon z kolorowym i dobrym wyświetlaczem. Jeżeli mamy do dyspozycji latarkę sytuacja staje się jeszcze prostsza ponieważ możemy stanąć sobie dalej i świecić w tą fotodiodę. Lampy uliczne nie świecą się od 10 sek do 5 minut. Przy wyłączeniu świateł słychać taki "Huk" który jest normalną reakcją.

Jeżeli fotodiodę zaklejmy np. taśmą izolacyjna światła uliczne będą się świecić 24/7..

Nie wiem co na to władza ale moim zdaniem możecie mieć jakieś konsekwencje.

Moim zdaniem powinni to w jakiś sposób zabezpieczyć dwie takie fotodiody czy więcej wtedy by nie podszedła pierwsza lepsza osoba i nie zgasiła światła. Wyłączenie świateł powoduje zagrożenie i należy o tym pamietać!.

Licencja: Beerware hehe
<

Autor: Kornik52
 

PHmaster

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 17, 2007
Posty
329
władze uznaja to za niszczenie mienia publicznego zapewne, ale pomysł dobry ;]
 

hudys

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 8, 2005
Posty
2
hehe to działa, lecz nie zawsze są takie fotokomórki np u mnie są 2 takie budynki i tylko w 1 jest ta fotokomórka w tym 2 to chyba czasowo włączają
 

rem

Użytkownik
Dołączył
Listopad 9, 2006
Posty
200
Kornik52 czyż byś chciał poszerzyć wandalizm na forum
<
:?:
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
Originally posted by rem
Kornik52 czyż byś chciał poszerzyć wandalizm na forum
<
:?:


hehe nie nie
<
nic z takich rzeczy ale powinni moim zdaniem to jakos zabezpieczyć
<
i ogolnie fajna sprawa jak idziesz z dziewczyna mozesz zgaisc swiatlo aby zrobic klimacik
<

Wogole google nic o tym nie mowi a wiec napisalem ten temat; )
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
Tylko nie zrobcie sobie krzywdy! nie dotykajcie metalowych czesci etc
<
 

PHmaster

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 17, 2007
Posty
329
a ja mam małe pytanko. Z tego co wiem, to fotodioda jest zamknięty w takiej skrzynecce, a gdyby ją otworzyć, żeby się w dizeń naświetliła??? ;]
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
Originally posted by PHmaster
a ja mam małe pytanko. Z tego co wiem, to fotodioda jest zamknięty w takiej skrzynecce, a gdyby ją otworzyć, żeby się w dizeń naświetliła??? ;]

nie da rady przeciez to nie jest cos fuloryzujacego chyba ze bys wylal gdzies obok cos fluoryzujacego to co bys swiecilo ale lepiej juz bateria + dioda + kawalek kabelka+ tasma
<
 

3rr0rx

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2007
Posty
712
hehe bardzo fajny sposób.
Btw. ale błędów ortograficznych narobiłeś
<
(dyslektyk ;> ?)
 

PHmaster

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 17, 2007
Posty
329
a czy przypadkiem fotodioda nie jest tylko w lampach włączających się podczas ruchu... :whoeva:
 
3

31337

Gość
Fajny pomysł, tylko mało praktyczny. Zgasisz latarnie - i co? Już lepiej opisać jak podłączyć się pod kable telefoniczne/światłowody i snifować hasełka ;]
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Originally posted by 31337
Fajny pomysł, tylko mało praktyczny. Zgasisz latarnie - i co? Już lepiej opisać jak podłączyć się pod kable telefoniczne/światłowody i snifować hasełka ;]
ale wybredny...


a sposob ciekawy... aż normalnie sprawdze czy dziala....
 

PHmaster

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 17, 2007
Posty
329
ma jeszcze jedno pytanka (odnośnie legalności, ale trochę innej ;] )
czy autor tego tematu wyraża zgodę, abym uzył jego opisu na swojej stronie internetowej??? mogę bezpłatnie opisać sposób gaszenia lamp na swojej stronie, czy to jest autorski pomysł i zasttrzegasz sobie do niego prawo???
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by PHmaster
ma jeszcze jedno pytanka (odnośnie legalności, ale trochę innej ;] )
czy autor tego tematu wyraża zgodę, abym uzył jego opisu na swojej stronie internetowej??? mogę bezpłatnie opisać sposób gaszenia lamp na swojej stronie, czy to jest autorski pomysł i zasttrzegasz sobie do niego prawo???

Mysle ze pomysl byl na licencji Beerware
<
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
Originally posted by FDJ+--><div class='quotetop'>CYTAT(FDJ)</div>
<!--QuoteBegin-PHmaster
ma jeszcze jedno pytanka (odnośnie legalności, ale trochę innej ;] )
czy autor tego tematu wyraża zgodę, abym uzył jego opisu na swojej stronie internetowej??? mogę bezpłatnie opisać sposób gaszenia lamp na swojej stronie, czy to jest autorski pomysł i zasttrzegasz sobie do niego prawo???

Mysle ze pomysl byl na licencji Beerware
<
[/b]

Tak
<
hehe mam nadzieje ze autor nie zostanie zmieniony ;P
 
Do góry Bottom