Jak porzucić ofierze serwer ; ]

red_ag

Były Moderator
Dołączył
Listopad 26, 2005
Posty
261
Nie będę tutaj omawiał dużo razy już przestudiowanych sposobów, dodam tylko jeden od siebie. Nie widziałem jeszcze FaQ w którym ktoś omówił dokładnie ten sposób.

W systemie MS Windows zaczynając od wersji 95 zaimplementowano specjalny system - Autorun Extension, umożliwiający automatyczny start danych umieszczonych na płycie CD.
Jak już większość się domyślna chodzi mi o AUTORAN. Przykład:

[autorun]

open=nazwa.exe
icon=ikona.ico[/b]


[autoran] - Pierwsza linia pliku zawiera jego nagłówek: napis "autorun" zawarty w nawiasach kwadratowych
open=nazwa.exe
- Powoduje otwarcie programu, nazwa.exe jest Naszym programem.
icon=ikona.ico - Wyświetla ikonę. Polecenie może odwoływać się zarówno do plików *.exe jak i *.ico

17en.png


Całość zapisujemy w
autorun6rq.gif
dowolnym edytorem tekstowym, np. Notepad i umieszczamy w głównym katalogu płyty CD. W przeciwnym wypadku nie będzie działał poprawnie.

Nasz plik serwer.exe możemy zbindować np. z grą, lub bądź innym programem, zgrywamy całość na płytę CD, dajmy znajomemu i się bawimy ... Jest to myślę bardzo prosty sposób na podrzucenie znajomemu trojanika. Zwykła płytka 700 mb. – 0,59 zł. + 5 minut to jest cały koszt ; ]


A tak na marginesie, już - opcję autorun można wyłączyć:
- Gdy opcja jest aktywna w systemie, a nie chcemy by dysk sam wystartował, należy nacisnąć klawisz SHIFT podczas wsuwania dysku.
- Wybierając: Mój Komputer Panel sterowania System, zakładkę: Menadżer urządzeń. należy kliknąć na danym napędzie CD-ROM, przejść do właściwości i w Ustawieniach odznaczyć opcję: Automatyczne powiadamianie przy wkładaniu.
 
Do góry Bottom