Kilka pytań - podstawy podstaw.

shinic

Użytkownik
Dołączył
Październik 10, 2013
Posty
2
Witajcie,
Na wstępie powiem, iż czytałem większość tematów pt. "Jak zacząć" itp, lecz ciężko było znaleźć odpowiedź na moje pytania.
Otóż:
1. Interesuje mnie, czy "hackerstwo" posiada swoje dziedziny?
2. Dobrym pomysłem jest pchanie się od razu w C++/C#, czy może zacząć od prostszego języka, który i tak się przyda później ?
3. Interesuje mnie opinia na temat "Szkoły Hackerów" wiem, iż istnieje temat związany z tym, lecz chciałbym znać krótką odpowiedź, przeczytać książkę/obejrzeć szkolenia, czy darować to sobie? (Pytam, gdyż posiadam Ebooka i zestaw szkoleń od kolegi).

Jak będę chciał jeszcze o coś zapytać, to będę pisał w tym temacie, jak na razie chciałbym znać odpowiedź na te 3 pytania.
Z góry dziękuję.
 

Mati921239

Użytkownik
Dołączył
Październik 26, 2011
Posty
18
1. Jeżeli dobrze rozumiem to pytanie to tak, Black Hat i White Hat.
2. To zależy już od Ciebie ja zaczynam z pythonem ponieważ jest to język który idzie z łatwością ogarnąć
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
1) tak, kryptolodzy, webhacking, programersi, crackerzy (RE), dziecięcy Wardrivingerzy.
2) C++ Builder 6, PHP, Python, Delphi. W tych językach/środowiskach się szybko i łatwo pisze.
3) Skoro posiadasz od kolegi sam oceń, czy takie informacje są potrzebne i przeczytaj pobieżnie. Bez umiejętności wyszukiwania informacji zapomnij o czymkolwiek związanym z branżą IT.
 

shinic

Użytkownik
Dołączył
Październik 10, 2013
Posty
2
Dark, ciężko mi ocenić czy to co oni "oferują" jest przydatne. Przeczytałem +/- 50 stron ebooka i w większości są skrypty niezrozumiałe dla laika (czyt. nie są wyjaśniane, co, gdzie, jak i dlaczego), jak i wiele jest słów typu "napiszcie sami", "to zróbcie sami". A przecież wyraźnie mówili, że jest to PODSTAWA, no chyba że ja to inaczej rozumuje.
 
Do góry Bottom