Partycja recorvery - wgrywanie

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Siemano, jak to jest z tą partycja recorvery na laptopach? jak serwis czy sklep wgrywa na nią ten obraz systemu? jest do tego jakis program?

Pozdro! ;)
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Toż to nic skomplikowanego ;d partycję się robi i wgrywa system z bootloaderem na danej partycji. To działa identycznie jak każdy inny OS.

zupełnie nie rozumiem co masz na myśli :D
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Dysk fizyczny możesz podzielić na kilka mniejszych dysków wirtualnych o łącznej wielkości dysku fizycznego. To są właśnie partycje. Jeśli masz w laptopie dysk: 100GB, to partycja z Windowsem zajmuje 98GB, zaś Recovery około 2GB.

Na obu partycjach siedzi system operacyjny. W jednym przypadku jest to Windows, w drugim jakiś OS do odzyskiwania systemu - ten Recovery. Do partycjonowania możesz użyć programu Paragon Partition Manager, tylko uważaj, bo możesz sobie wyczyścić cały dysk.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Nie no ej :D ja wiem co i jak przecież :) Chodzi o to że dostałem lapka od kumpla, który skasował cały dysk, łącznie z partycją recorvery, wiesz. i czy da się jakoś ją wgrać na nowo? odzyskanie jej raczej się nie powiedzie, ponieważ dysk był na różne sposoby formatowany, zagrywany innymi systemami itp wiec to odpada.
 
Do góry Bottom