Problem z doborem ramu

octonapewno

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2008
Posty
110
mam stary komputer ktory pracuje na SDR'ach(tylko 192mb), wiec stwierdzilem ze do kupie ramu i tak sie teraz zastanawiam, bo chce kupic DDR tylko nie wiem jaki PC ani ile MHz maja miec, i tu jest moje pytanie gdzie moge to sprawdzic? i czy PC lub MHz musza byc takie same jak SDR'y mialy?
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Zadziwiają mnie tacy ludzie...
O ile dobrze cię zrozumiałem to:
Nie, możesz mieć dowolny procesor, byleś wczepił go w płytę która obsłuży twoje DDRy z maksymalną prędkością.
O ile moja druga interpretacja jest dobra to chcesz wymienić SDR na DDR nie zmieniając płyty głównej...a to głupota.
 

octonapewno

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2008
Posty
110
dlaczego to glupota? jesli mozna spytac.

a co do ramu a gdzie moge sprawdzic czy moja plyta obssluguja max predkosc:d
 

karololszak

Użytkownik
Dołączył
Marzec 4, 2008
Posty
130
Wymienić SDR na DRR? no nieźle...
To patrz: to jest kość SDRam [chyba xD]; to jest kość DDR; Widzisz jakąś różnicę? (jeśli nie, podpowiem - ilość pinów i miejsce przerw !)
Musisz mieć odpowiednią płytę główną (ze slotami DDR)

Wpisz model płyty głównej w Google, a dowiesz się o niej wszystkiego
<
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Oj ludzie, w czym Wy widzicie problem? Jeśli dobrze zrozumiałem, to autor tematu chce wymienić SDRAM na DDR, mając na płycie głównej sloty na oba rodzaje pamięci...

THC_Flow... no proszę Cię, chłopak nawija o pamięci RAM a Ty mu z procesorem wyjeżdżasz ^^ (no chyba, żeby z tej chaotycznej wypowiedzi autora tematu wywnioskować, że PC to procesor, ale wierze w ludzki intelekt xD)

tonapewno, ściągnij CPU-Z lub coś podobnego, sprawdź w nim model płyty głównej, poszukaj w necie, a znajdziesz specyfikacje płyty głównej, z której dowiesz się jaką maxymalnie częstotliwość może mieć kość i jak dużą pamięć ogarnia, a wszystkiego się dowiesz...
Bez modelu płyty trudno też powiedzieć, czy możesz mieć jednocześnie SDRAM i DDR, czy muszą mieć taką samą częstotliwość (chociaż jak będą miały inną to i tak maxymalną będzie na niższa wartość) etc.
 

octonapewno

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2008
Posty
110
amex dziekuje jako jedyny zkumales o co mi chodzi.. dzieki wielkie za wyjasnienie dalej sobie juz poradze.
 
Do góry Bottom