Wlamanie przez bluetooth

Shibitos

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 23, 2010
Posty
2
Witam, ostatnio mój kolega został ofiarą takiego programu, wysłano mu plik haha.gif, jak go otworzył zrestartował mu się telefon i "napastnik" miał nad nim kontrole :) Oczywiście przez bluetooth, poszukuje tego programu, wiem że istnieje :)
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
http://www.bluejacking.pl poszukaj odpowiadającego Ci programu. Nie zajmuję się tym ale myślę, że wyszukiwanie
google > model Twojego telefonu > bluehacking bluejacking lub koń trojański
powinno także przynieść zadowalające efekty.
 

Shibitos

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 23, 2010
Posty
2
Mam parę takich aplikacji, ale trzeba się pytać o pozwolenie :) A ten plik pozwala bez niego :) Osobiście już szukałem pod różnymi hasłami
 

haxs

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 29, 2007
Posty
35
to spytaj tego co mu wysłał, może ci powie, albo pożycz jego telefon i poszukaj ten program...

napisałeś:
wysłano mu plik haha.gif, jak go otworzył zrestartował mu się telefon i "napastnik" miał nad nim kontrole
czyli, ten plik musiał byc spreparowany w domu na kompie i jak mu wysłał, to pewnie otrzymał wiadomośc tekstową i musiał otworzyc [yes/tak],
albo jak miał SE to bez żadnego potwierdzenia nie trzeba, od razu spamuje się ten system bez żadnej zapowiedzi itp...
 

sdll

Użytkownik
Dołączył
Listopad 6, 2009
Posty
17
Obrazek gif co restartuje telefony to i ja mam u siebie, jak będzie potrzeba to moge udostępnić. Ale żeby za pomocą obrazka kontrolę przejąć? Może wcześniej spreparował jak nikt nie widział, a kontrolę miał dzięki ftp_bt
i ściemniał że niby przez obrazek eh
 

asdesar

Użytkownik
Dołączył
Listopad 8, 2009
Posty
3
Może i nie jestem jakiś super obeznany w te klocki ale wydaje mi się że to było tak:
żeby używać programów do bluejackingu trzeba mieć zsynchronizowane telefony (inni to zwą autoryzacją połączenia chyba)
więc aby odebrać plik haha.gif musiał go autoryzować a tym samym pozwolił już na działanie programu... restartowanie też wchodzi w funkcje takiego programu :)
 
Do góry Bottom