Zamało mocy w tylnym panelu PC? PS2 broken ?

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Witam.
Piszę w takiej sprawie.
Urzęduję na 3 maszynach: 2 PC i 1 notebook. Na notebook'u jest jakaś awaria (temat z KERNEL'em) a na PC mam od jakiegoś czasu problem z PS2 bądź czymś o czym nie wiem. Otóż: jeden z 2 PC dostałem od znajomego. Jest to zabytek ale działa, z resztą jest lepszy od mojego pierwszego PC. W raz z komputerem dostałem klawiaturę (również zabytek ale u znajomego jeszcze działała). Jest to klawiatura XPower, model: XP-2080. Do czasu poprawnego działania gniazda PS2 korzystałem z myszki (myszek) pod PS2. Były to złomy za 20 złotych, A4-tech. Pewnego dnia musiałem podłączyć inną klawiaturę. Jest to klawiatura tracer'a, model KB-9901 (jest to również zabytek [11+lat działania ale daje sobie jeszcze radę staruszka]). Do tamtego czasu była Ona używana na 1-szym PC. Po ponownym podłączeniu klawiatury XPower (oczywiście po wyłączeniu z zasilania) do keyboarda tak jakby brakowało mocy. Tylny panel nie działał, czyli PS2, USB. Na szczęście miałem wejścia USB z przodu, podłączyłem mysz laptopową i zobaczyłem co jest nie tak, czy sterowniki są zainstalowane, czy urządzenie działa poprawnie etc. Urządzenie nie było wykrywane a w AID'zie32 wykrywało mi klawiaturę którą używałem wcześniej (tracer). Dałem sobie wtedy spokój z tym i podłączyłem klawiaturę tracer'a. Jakiś czas było dobrze ale palce mi się dają we znaki od wyciskania klawiszy. Klawiatura XPower'a była o tyle lepsza, że:
1. Była czysta.
2. Chodziła jak: nowa, jeszcze ciepła, prosto z taśmy itd.
Więc postanowiłem znowu zabrać się za XPower'a. Podłączyłem ją, używałem myszki pod USB (przednie wejście) i było dobrze. Ale podłączyłem słuchawki (do tyłu) i znowu awaria. Wątpię żeby to była wina sterowników, wejścia PS2 raczej też bo mysz PS2 + keyboard tracer'a działa poprawnie. Podłącze nowe urządzenie do jednego z tylnych wejść kiedy używam klawiatury XPower i 'kaszana'. Czasami też przy używaniu klawiatury XPower jakby zanika jej działanie, coś jakby 'prąd nie dochodził'. Kiedyś też miałem tak z myszkami PS2 na tej stacji. Laser się świecił ale kursor stał w miejscu.
//*********************************************************************
Pytanie: jak naprawić?
//*********************************************************************
MYSZ tracer i XPower mają połączenie PS2.

Pozdrawiam,
discovery
 
Do góry Bottom