Łamanie hasła metodą słownikową

Crush669

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 29, 2013
Posty
5
Wiem jak działa metoda słownikowa. Nie wiem tylko jak to hasło porównywane jest z hasłem użytkownika. Czy programy do łamania haseł po prostu próbują się zalogować z każdym hasłem ze słownika?
 

panczo12d

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 22, 2011
Posty
61
jak działa metoda słownikowa.
sprawdza wszystkie hasła w słowniku po kolei i próbuje je "złamać".
jak to hasło porównywane jest z hasłem użytkownika
no normalnie, czego tu nie rozumiesz? bierze pierwsze hasło ze słownika, sprawdza czy działa, jeżeli nie to bierze następne i tak w kółko.
Czy programy do łamania haseł po prostu próbują się zalogować z każdym hasłem ze słownika?
tak
 

esmeralda

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 10, 2013
Posty
13
Guzik. Ani brutus ani ten program do GG nie łamie mi haseł. bajki na resorach. Serwery mają zabezpieczenia przed takim atakiem
 

esmeralda

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 10, 2013
Posty
13
sprawdza wszystkie hasła w słowniku po kolei i próbuje je "złamać".

no normalnie, czego tu nie rozumiesz? bierze pierwsze hasło ze słownika, sprawdza czy działa, jeżeli nie to bierze następne i tak w kółko.

tak

czytam to forum od 3 tygodni i jakoś nie udało mi sie trafić na euforyczny wpis że komus udało się coś złamać czy to brutusem czy GG Super Reader( który najprawdopodobnien nie istnieje!!!!!). Za to trafia się masowo na smarkaczy ktorzy rządni zarobienia szybkego 50-200 złotych oferuja złamanie hasła już po dwóch godzinach gdy tak naprawdę ten proces może trwac i kilka dni!!! Dajcie ludzie spokój- hakerstwo za dychę...
 

dino90

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 14, 2013
Posty
32
czytam to forum od 3 tygodni i jakoś nie udało mi sie trafić na euforyczny wpis że komus udało się coś złamać czy to brutusem czy GG Super Reader( który najprawdopodobnien nie istnieje!!!!!). Za to trafia się masowo na smarkaczy ktorzy rządni zarobienia szybkego 50-200 złotych oferuja złamanie hasła już po dwóch godzinach gdy tak naprawdę ten proces może trwac i kilka dni!!! Dajcie ludzie spokój- hakerstwo za dychę...


@esmeralda
na moje oko jestes prowokatorka badz prowokatorem
i wcale bym sie nie zdziwil ze w Niebieskim Ci do twarzy

ale napisze co mysle

jesli znasz j.angielski to popatrz i poczytaj sobie tutaj http://www.hackforums.net/ tu sa cuda na kiju

to forum HCP to jest jak przedszkole w porownaniu do tamtego
tutaj zapewne jest tylko odsetek fachowcow a cala reszta to zapewne Gimbaza i inni desperaci

zaden szanujacy sie "Programista" nie sypie z rekawa informacjami linkami i programami
jest wiele rzeczy i softow ktore do nas dotra z dlugim opoznieniem
i wlasnie rzecz polega na tym ze oni "Programisci" nie mylic z Hakerami
sa o krok albo kilka krokow przed firmami antyvirusowymi i tym samym przed nami przecietnymi Kowalskimi
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Ale metody tak brutalne jak słownikowa zostawiają dużo też logów na serwerze, dlatego nie są stosowanie powszechnie. Myślę że zastosowanie lokalnego łamania hasła za pomocą tych metod jest lepsze w skutkach i szybsze ponieważ nie czekamy na odpowiedź serwera. Do tego oprogramowanie może mieć zaimplementowaną obsługę GPU do łamania haseł. Dla przykładu można metodą słownikową łamać zakodowane funkcją skrótu hasła (np. MD5), które w jakiś sposób wyciekły z bazy danych strony i zdobyliśmy je. Niektórzy widzę opatrznie rozumieją słowo HAKER. Zacytuje wiki bo chyba zmieniło trochę definicje na poprawniejszą:
Haker (ang.hacker) – osoba o bardzo dużych, praktycznych umiejętnościach informatycznych (lub elektronicznych) która identyfikuje się ze społecznością hakerską. Hakerzy odznaczają się bardzo dobrą orientacją w Internecie, znajomością wielu języków programowania, a także świetną znajomością systemów operacyjnych, w tym zwłaszcza z rodziny Unix (GNU/Linux, BSD itp.).
Stosuje się także odpowiednio skwantyfikowane określenia, np. Perl hacker oznaczające osobę bardzo dobrze znającą język Perl lub security hacker – na określenie wybitnego specjalisty od bezpieczeństwa komputerowego.
 

dino90

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 14, 2013
Posty
32
mialem na mysli ze potocznie nazywany haker to Programista
glownie chodzi mi o to ze raczej zaden Haker sie nie przyznaje publicznie ze jest Hakerem
woli siebie raczej okreslac Programista expertem od oprogramowania znawca systemow o szerokim pojeciu o sieci
 

esmeralda

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 10, 2013
Posty
13
@esmeralda
na moje oko jestes prowokatorka badz prowokatorem
i wcale bym sie nie zdziwil ze w Niebieskim Ci do twarzy

ale napisze co mysle

jesli znasz j.angielski to popatrz i poczytaj sobie tutaj http://www.hackforums.net/ tu sa cuda na kiju

to forum HCP to jest jak przedszkole w porownaniu do tamtego
tutaj zapewne jest tylko odsetek fachowcow a cala reszta to zapewne Gimbaza i inni desperaci

zaden szanujacy sie "Programista" nie sypie z rekawa informacjami linkami i programami
jest wiele rzeczy i softow ktore do nas dotra z dlugim opoznieniem
i wlasnie rzecz polega na tym ze oni "Programisci" nie mylic z Hakerami
sa o krok albo kilka krokow przed firmami antyvirusowymi i tym samym przed nami przecietnymi Kowalskimi

Niebieski prowokator/ka? Bzdura,
 
Do góry Bottom