łapka na udostepnionym pliku w lanie?

rywin

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 22, 2003
Posty
237
Wiem ze ten temat byl juz tu poruszany ale ja nie moge nic na ten temat znalesc, wiec jak ktos cos wie prosze o linki i pomoc.


1. REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionNetworkLanManC]
"Flags"=dword:00000191
"Type"=dword:00000000
"Path"="C:"
"Parm2enc"=hex:
"Parm1enc"=hex:
"Remark"=""

(wpis sciagniety z tego forum)

to jest wpis dzieki ktoremu udostepni sie dysk "C:" Spoko---wiem jak go przerobic rzeby byl udostepniony na haslo ( oczywiscie takie jak ja chce )

Poradzcie mi tylko co zrobic rzeby ta cholerna raczka pod tym folderem znikla. Bo po takim wpisie to karzdy zaraz zauwarzy ze udostepnia katalog glowny.

2. Jeszcze jedno pytanie ( moze ktos wie )
Poradzcie jak zrobic rzeby windows nie pytal sie o potwierdzenie wpisu do rejestru.

Ps:Ten wpis byl robiony pod 98 ,ale nie ma problemu zrobic taki wpis pod inny system, beda sie tylko troche roznily.
 

rywin

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 22, 2003
Posty
237
NIEnie

Wiec tak jak piszesz mozna. Ale jednak nie trzeba. Wystarczy zwykly plik *.bat.
<
I wiedziec co w nim wpisac. A z raczka tez juz sobie poradzilem.
Ludzie ja od dzisiaj rzadze siecia lan. Trojany to juz historia!!!!!!!!!!!!!
 

rywin

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 22, 2003
Posty
237
przepis :)

<

1.Wiec w XP Prof. :


Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOTNetworkSharingHandler]
@="1ntshrui.dll"


To jest wpis do rejestru dzieki ktoremu zniknie raczka na wszystkich folderach w ktorych cos udostepniasz ( Ps. dopiero po restarcie komputera ) Tak naprawde na komputerze z systemem Xp taki wpis juz jest w rejestrze. My tym wpisem zmieniamy jego ostatnia nazwe z "ntshrui.dll" na "1ntshrui.dll" Ta jedynka powoduje znikniecie raczki.



2.W 98 :


Tu nie mam gotowego klucza ale opisze jak to zrobic.
Wiec: Znajdz klucz "SharingHandler" ( oczywiscie w regedit ) I tam jest juz jakas wartosc i dane. Po prawej widzisz plik i powinien on miec nazwe "msshrui.dll" Teraz wystarczy zmienic jego nazwe np. na "1msshrui.dll" Teraz zaznacz klucz "SharingHandler" i eksportuj go.
I w ten oto sposob powinienes mien plik*.reg. DZieki ktoremu na innej 98 mozesz dokonac tego wpisu.

Powinno to wszystko dzialac. Jak jest tam jakas pomylka to piszcie. Ale jedno jest pewne. To w tym kluczu "SharingHandler" jest to gowno co odpowiada za ta raczke. Ja sprawdzilem u kumpla na 98 i dzialalo.
Tak jak pisze wystarczy tylko zmienic nazwe
<
.
 

BeneK

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 20, 2003
Posty
13
Ten wpis chyba nie działa pod XP. Napisałeś że będzie się czymś różnił. Poradź mi jak zrobić aby działał. PS Nie ma w ogóle takiego klucza, jaki był w win98 odpowiedzialny za udostępnianie.
 

rywin

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 22, 2003
Posty
237
Wejdz w regedit i znajdz taki klucz "SharingHandler" Powinien tam byc.
Pop prawej stronie powinna byc taka nazwa "ntshrui.dll" Zmien jej nazwe np na "1ntshrui.dll" i restartnij kompa powinno teraz nie byc raczek na udostepnionych folderach. To jest dla prostego udostepniania.
 

BeneK

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 20, 2003
Posty
13
Źle mnie zrozumiałeś. To o czym napisałeś to ja wiem, ale nie ma takiego wpisu do rejestru, któy byłby odpowiedzialny za udostępnianie, nie za rączki. Znaczy jest ten wpis tylko nie tam gdzie był w win98.
 

rywin

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 22, 2003
Posty
237
To opisz dokladnie o co ci chodzi, moze jak bede wiedzial to ci pomoge.

Pisales:
"nie ma w ogole takiego klucza"----jakiego?
"Poradź mi jak zrobić aby działał" ------aby co dzialalo?
"Ten wpis chyba nie działa pod XP"-----dziala!!! Pod warunkiem ze masz wlonczone proste udostepnianie (bo na innym nie sprawdzalem, bo to i tak nie ma sensu), no i ja to robie na XP prof.
 

BeneK

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 20, 2003
Posty
13
Zaraz ci to wszystko wyjaśnie. Chodzi mi o wpis, który jest odpowiedzialny za udostępnianie plików (przecież pisałem wcześniej). Wpis[HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionNetworkLanManC] nie istnieje w windowsie XP. Zresztą już znalazłem jaki jest wpis do XP. Sorki za zamieszanie ale taki jestem
smile.gif
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Btw: Sposób rywina na łapkę w XP działa też na 2k, sprawdziłem
smile.gif
 
Do góry Bottom