2 Połączenia internetowe na raz

karololszak

Użytkownik
Dołączył
Marzec 4, 2008
Posty
130
Witam. Mam router w domu, i do niego podłączony kabel, mam również adapter USB. Gdy jestem podłączony tylko przez kabel, mam szybsze pingi , i szybsze pobieranie. Gdy przez adapter, pingi i pobieranie są wolniejsze. Gdy mam oba na raz, wszystko jest mniej-więcej wyśrodkowane. Teraz korzystam z obu na raz. [[ Internet mam z oferty "do 8Mb" ]]

Teraz pytania :
1. Czy da się zrobić tak, że będę korzystał z 2 połączeń na raz ? [ tak żeby zsumować download ] ( próbowałem połączeń mostkowanych, ale wtedy nie podłączało mnie do netu. )
2. Z czego lepiej korzystać ( kabla czy adaptera czy obu na raz ) i dlaczego ?


Tylko kabel :
449238645.png


Tylko adapter :
449239934.png



Kabel & adatper :
449241687.png


Pisząc ten post, widzę że lepiej jak narazie korzystać z kabla.


Teraz różnice pomiędzy nimi nie są tak widoczne, ale gdy robiłem taki test wcześniej, była różnica ~200kb/s ( pokazywało w kb/s )

Było tak :
Gdy byłem podłączony tylko przez kabel, miałem szybsze pingi , ale wolniejsze pobieranie. Gdy przez adapter, pingi były wolniejsze, ale pobieranie szybsze. Gdy były oba na raz, wszystko było mniej-więcej wyśrodkowane.

// Dałem w OffTopic'u , bo nie wiedziałem gdzie napisać - jak coś to przenieście \\
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Możesz ustawić sobie odpowiednie routingi i do części tras korzystać z jednego połączenia a do innych z drugiego
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Lo a w jaki sposob mozna to zrobić?? na routerze??
<
czy jak?
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Jeśli korzystasz z jednego połączenia internetowego, to ustawienie tras nic nie zmieni (ew. ustawienie jednego połączenia do sieci lokalnej a drugiego do Internetu)
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
A np z przykłądem ze mam 2 karty sieciowe i 2 polączenia lokalne z internetem (siec osiedlowa) to da sie to polączyc "route"?? czy jakimkolwiek innym sposobem??
smile.gif
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Jeśli przez 2 karty sieciowe chcecie zwiększyć przepustowość łącza internetowego (tak to zrozumiałem), to jest to niemożliwe, ponieważ od routera w świat i tak wszystkie połączenia idą jedną "rurą"
 

karololszak

Użytkownik
Dołączył
Marzec 4, 2008
Posty
130
No tak, ale z każdej karty sieciowej mogę wykorzystać ~1.30 Mb/s . Mam też inny komputer, i z niego też mogę wykorzystać mniej-wiecej tyle ( równocześnie - czyli korzystam z 2 kart sieciowych na raz, ale są podpięte do innych kompów-czyli pasma nie sa podzielone ). Na router idzie net 8Mb/s. Mógłbym jeszcze podpiąć kilka kompów ( max 7 lub 8 na raz - żeby nie dzieliło łącza) Mam nadzieje, że teraz zrozumiesz o co mi chodzi....
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
to znaczy racja w przypadku karololszak ktory ma łącze 8 mega przez router. ale ja mam taka sytuację ze pracuje w firmie osoedlowej i w domu mam poprostu SWITCHA
smile.gif
i chodzi mi o ttakie coś ze podepne 2 lącza do komputera o 2 osobnych makach:) Rozumiesz??
smile.gif
)
smile.gif
) i czy w ten sposob da sie polączyc przepustowość chociarzby przy sciąganiu plikow:)
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Jeśli net rozdzielasz u siebie w domu to nie ma możliwości żeby po połączeniu go 2 kartami sieciowymi do jednego pc prędkość była większa niż ta którą wykupiłeś u dostawcy internetowego. Co innego jeśli masz pociągnięte dwie osobne linie (wtedy ich prędkość się zsumuje).
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
THC Flow nie czaisz:) ja nie rodzielam łącza w domu tylko ja jestem takim dostawcą rozumiesz??
smile.gif
mam switcha w domu i tam podpinam poszczegolnych klientow:)

pociągnięte dwie osobne linie no włąsnie ta załozmy ze mam pociągniete 2 linie:)
 
Do góry Bottom